Geri Dön
PazarŞimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Bünyamin Aygün

Galata’dan Boğaz’a AYŞE NUR BAŞAR

İstanbul’un en önemli noktalarından biri olan Galata Köprüsü, Haliç ve Boğaz manzarasına sahip. Ayşe Nur Başar’ın Galata Köprüsü’nde çektiği bu fotoğrafta, tarihi yarımada görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

MİLLİYET ARŞİVİNDEN 65 YIL ÖNCE BUGÜN RÜÇHAN ÜNVER

Merhaba Ramazan

Bereketin ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, bolluk ayı ramazan geldi. On bir ayın sultanı ramazanın ilk orucunu tutmak için yarın gece sahura kalkacağız. Milliyet arşivinden aldığımız 1956 yılına ait bu fotoğrafta, Süleymaniye Camii avlusunda orucunu açanlar görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Tanzanya klasiği MUSTAFA ASLAN

Etkileyici bir doğaya sahip olan Tanzanya, hafızalarda rengârenk manzarasıyla yer edinse de açlık ve sefaletin kol gezdiği ülkelerin başında geliyor. Ülkenin günlük yaşantısında gözlerden ırak bir kız çocuğunun masum bakışı, Mustafa Aslan’ın kadrajına takılmış.

Şimdiki zamanın hikayesi

Gri balıkçıl ALEV YILMAZ

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi yakınlarında bulunan Sel Kapanı göleti yılın bu aylarında göçmen ve balıkçıl kuşlara ev sahipliği eder. Alev Yılmaz’ın objektifine, gri balıkçıl kuşu yansımış.

Şimdiki zamanın hikayesi

İki yakayı bağlayan köprü SAADET KANDUR

Lüksemburg’daki Adolphe Köprüsü, sadece kentin iki yakasını bağlamaktan öte Lüksemburg’un bağımsızlığını temsil eden bir ulusal simge olarak görülür. Petrus Nehri üzerinde bulunan ve 1903 yılında kullanıma açılan köprüde araç ve bisiklet yolu da bulunuyor. Saadet Kandur, bu tarihi köprüyü görüntülemiş.

Şimdiki zamanın hikayesi

www.milliyet.com.tr’ye gelenler

Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder
Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle

Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...

Şimdiki zamanın hikayesi

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler