Yüksek elmacık kemikleriyle alımlı bir yüze sahip olmanın yolu

Dünyadan yaygın olarak yapılan yanak dolgusu yani elmacık kemiği dolgusu sevilen bir işlemdir. Yanak dolgusu, yüzde belirli bölgelere hacim ekleyerek yanaklarınızın şeklini doğallığını bozmadan değiştirebilen bir uygulamadır. Bu işlem elmacık kemiklerinizi daha yüksek gösterir ve size daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Prosedür yaklaşık 10 dakika sürer ve uygulamadan hemen sonra gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Dermal dolgu olarak da adlandırılan yanak dolgusu, yanaklarınızı daha dolgun ve genç göstermek için tasarlanmıştır. Yaşlanma karşıtı tedavilerde sıklıkla tercih edilen bu işlem her yaş grubundan uygun hastaya uygulanabilir.

Yüksek elmacık kemikleriyle alımlı bir yüze sahip olmanın yolu

DOĞRU NOKTAYA HACİM

Yanak dolgusu, yanaklarınızın belirli bölgelerine hacim eklediğimiz bir işlemdir. Dolgular özellikle zamanla zayıflamış ya da çökmüş yanakların şeklini daha estetik hale getirmeye yarar. Yanak bölgesinin konturu daha belirgin hale getirilerek genç bir ifade yakalanmaya çalışılır.

KOLAJENİ AKTİVE EDER

Dolgular ayrıca bu bölgede kolajeni uyarmaya yardımcı olur. Kolajen, cildin yapısını oluşturan bir proteindir ve maalesef yaş aldıkça vücuttaki kolajen azalma eğilimi gösterir. Bunun sonucunda da ciltte sarkma meydana gelir. İşte dolgu işlemi ile az önce belirttiğimiz gibi kolajeni uyarmak da mümkün olur.

Yanak dolgusunda da sonuçlarını çok sevdiğimiz için hyalüronik asit dolgularını kullanıyoruz. Hyalüronik asit dolguları, doğal olarak da vücudun ürettiği ve cildin dolgunluğundan kısmen sorumlu olan bir maddedir. 

Yüksek elmacık kemikleriyle alımlı bir yüze sahip olmanın yolu

YANAK YA DA ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU NELER YAPAR?

- Elmacık kemiklerinizin daha belirgin görünmesini sağlar.

- Burnunuzun ve ağzınızın etrafındaki çizgileri düzelir.

- Yanaklardaki çöken hacmi geri getirir.

- Yüzünüzün daha simetrik görünmesini sağlar.

Yanak dolgusu tıpkı diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi etkisi zamanla geçen bir uygulamadır. Yani geçici bir çözümdür. Etkisi 9 ay ila 2 yıl sürmektedir. Hastalar diledikleri zaman bu işlemi tekrarlayabilirler.  

Yüksek elmacık kemikleriyle alımlı bir yüze sahip olmanın yolu

Yanak dolgusu yanaklarınızı güzelleştiren, tüm çizgileri düzelten ve cildinizin daha genç görünmesini sağlayan hızlı ve etkili bir tedavidir. Dolgu sonuçlarını yaklaşık iki yıl kullanabileceğiniz ve hayatınızı kesintiye uğratmayan uygulaması ile pratik bir işlemdir.

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU SONRASI

Elmacık kemiklerine uyguladığımız işlemden sonra kısa bir süre o bölgede hafif şişlik görülmesi olağandır. Bu durum hızla geçer. Uygulamadan hemen sonra sauna, hamam ya da plajda güneşlenmek gibi aktiviteleri birkaç gün yapmamanızı öneriyoruz. Yine dolgu yapılan gün ve ertesinde yüze masaj yapmak tavsiye edilmez. Birkaç günlük özen sonrasında ise dolgunuzun keyfini çıkararak her türlü aktiviteyi yapabilirsiniz.