Vajinismusta Hazlar: Vajinal mı, Clitoral mı?

Vajinismus hastalarının bir kısmı, her iki hazza da kapalıdır. Cinselliği yasak, günah vb görmeleri nedeniyle bedensel hazlarını keşfetmemişlerdir.

Bir kısım vajinismus hastası sadece dışarıdan dokunsal clitoral hazzı deneyimler ve yaşamak ister. Bir sonraki adım onları korkutur. Vajinal haz alabilme yetenekleri olsa bile ilişkiye ait olan endişe ve korku ilişki yaşayabildiklerinde vajinal hazlarını engeller. Bu nedenle tedavide hipnoz ile korkularının da üstesinden gelinmesi uygun olur.

Vajinal haz alamama sorunu dünyadaki birçok kadının ana problemidir. Oysa vajinal haz öğrenilebilir, değiştirilebilir, arttırılabilir bir durumdur. Bir keşif yolculuğudur. Doruk deneyim sırasında kadın, bütün bedeninde esrimeler yaşar. Bu bir tür bedensel yüklü enerji boşalımıdır. Doruk deneyimler peşi sıra olabilir ve enerji beden ile organik bedenin ayrışmış olma hissini yaşatırlar. Doruk deneyimler çılgın bir nehrin akşında olmaktır.

Doruk deneyimleri yaşayan, ayrışan/disosiye olan kadın, aynı deneyimleri tek başına veya eşi ile tekrar tekrar yaşamak ister.

Cinsellik görev olmaktan çıkıp bedenin boşalmasını sağlayan bir aşka dönüşür.

www.drulusoy.com