Geri Dön

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer? Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir?

Karın ağrısı çoğunlukta sindirim ve kabızlık gibi birbirine yakın problemlerden meydana gelebilmektedir. Özellikle diyet yapan kişiler kabızlık problemiyle karşı karşıya kalıp, karın ağrısı şikayetiyle baş etmek zorunda kalabiliyorlar. Karın ağrısı sıkıntılarına karın ağrısına iyi gelen ev yapımı tedavi yöntemleri ile veda edebilirsiniz. İşte karın ağrısını ne geçirir sorusunun cevapları ve karın ağrısına ev yapımı tedaviler.

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer? Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir?

Karın ağrısı çoğu zaman yaşam tarzınızda ve beslenme düzeninizle meydana gelen alışkanlıklardan dolayı ortaya çıkar. Ancak bazı zamanlar karın ağrısı şikâyeti ciddi hastalıklarında habercisi olabilir. Bu nedenlerden dolayı sürekli karın ağrısı problemiyle karşılaşıyorsanız ve karın ağrısını ne geçirir diye soruyorsanız işte karın ağrısına iyi gelen ev yapımı tedaviler.

Karnımız neden ağrır?

Karın ağrısının pek çok farklı nedeni olabilir. Önemli olan, durumun ne zaman acil olduğunu ayırt edebilmektir. Bazı zamanlarda ağrı, karın bölgesi dışındaki farklı bir soruna, örneğin göğüs ya da pelvik bölgedeki problemlere bağlı ortaya çıkabilir. Bu tür rahatsızlıklara şu örnekler verilebilir:

-Şiddetli âdet krampları
-Kas gerilmesi
-İdrar yolu enfeksiyonu
-Sistit
-Endometriozis
-Yumurtalık kistleri
-Pelvik iltihabi hastalık
-Dış gebelik
- Kabızlık gibi problemlerden karın ağrısı şikayetleri meydana gelebilir. Karın ağrısının neden olduğu en önemli ve en sık karşılaşılan nedenlerden biri kabızlık problemidir.

Karın ağrısına iyi gelen ev yapımı doğal tedavileri sizler için araştırıp bir araya getirdik.
İşte karın ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevapları.

Yöntem 1: Limon Suyu Kullanma

Hafif asidik olan sıcak su ve limon suyu, sindirim sistemini uyarmak ve bağırsak içeriğinin ilerlemesine yardımcı olmak için çalışır. Limon ayrıca, toksinlerin yanı sıra kolonun dış yüzeyine yapışmış sindirilmemiş materyali vücuttan dışarı atmaya da yardımcı olur. bu nednlerden dolayı karın ağrısı şikayetinden kurtulmak için limon suyu yöntemi kullanılabilir.

Malzemeler
• Limon suyu, taze - limondan
• Sıcak su - 1 bardak

Nasıl yapılır?

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir

Bir limonun yarısını 1 fincan ılık suya sıkın.
Sabah uyandıktan sonra veya yatağa gitmeden önce bu ılık suyu için.

Bu şekilde günde iki kez ılık limon suyu içmek bağırsak hareketlerinizi çalıştırarak, karın ağrısı problemine iyi gelecektir.


Yöntem 2: Ballı su yöntemi

Bal güvenli olan bir müshildir. Bağırsak hareketlerinin hızlanmasını sağlar. Böylelikle sindirim problemlerinden kaynaklanan karın ağrısının önüne geçmiş olursunuz.


Birçok besin maddesinde bolca bulunan bal ayrıca sindirim sistemini korur ve güçlendirir. Bal ve ılık su bağırsak sistemini harekete geçirir ve kabızlığa aynı zamanda da karın ağrınızı yitirmenize yardımcı olur.


Malzemeler


Bal - 1 çorba kaşığı
Sıcak su - 1 bardak


Nasıl hazırlanır?

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir

Bir bardak ılık suya 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve karışımı iyice karıştırın.
İyi kalitede ham ve organik balın kullanılması en iyi sonuçları verecektir.
Ballı ılık suyu günde iki kez, gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra tüketebilirsiniz.

Yöntem 3: keten tohumu yöntemi

Vitaminler, kalsiyum, demir, magnezyum ve omega-3 yağ asitleri içermesinin yanı sıra, keten tohumu çok miktarda lif içerir. Kabızlığı ve karın ağrısının önüne geçer.

Keten tohumu içinde bulunan yağ da kabızlığı rahatlatarak, karın ağrısı problemini giderir.

Öğütülmüş ve ezilmiş keten tohumu, kabızlığı hafifletmenin yanı sıra karın ağrısı problemini de gidermektedir.

Malzemeler

• Keten tohumu, zemin - 1 yemek kaşığı
• Su - 1 bardak

Nasıl yapılır?

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir

1 yemek kaşığı toprak keten tohumu 1 su bardağa ekleyin.
İçmeden önce 2-3 saat bekletin.

Eğer uygunsa, yatmadan hemen önce gece içebilirsiniz.

Alternatif olarak, tahılınıza 2 ila 3 çorba kaşığı kıyılmış keten tohumu serpebilirsiniz.

Yöntem 4: sıcak suya pekmez ekleyin

Pekmez kabızlığı ve karın ağrısını hafifleten magnezyum ve diğer mineraller ve vitaminler içerir. Pekmezi içecekle sulandırmanız gerekebilir.

Pekmezi su, yeşil çay, tahıl gevreği, yulaf lapası, fırınlanmış ürünler veya tatlı yiyecekler ile tüketebilirsiniz. Bal ya da kuru erik suyu ile almak, etkinliğini artırabilir.

Malzemeler

Pekmez - 1 tatlı kaşığı
Sıcak su - 1 bardak

Nasıl hazırlanır?

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir

Bir bardak ılık suya 1 çay kaşığı pekmezi ekleyin ve iyice karıştırın.

Kabızlığı hafifletmek ve karın ağrısı için günde üç kez pekmezli su içebilirsiniz.

Yöntem 5: Hint yağı kullanımı

Karın ağrıları, bağırsak hareketleri karın ağrısı problemlerini de beraberinde getirebilir. Kabızlık ve karın ağrısını önlemek için günde 1 ile 2 çay kaşığı Hint yağını ağızdan alabilirsiniz.

Hint yağının tadına dayanamazsanız eğer tüketimini meyve suyu veya suyla seyrelterek yapabilirsiniz. Karın ağrısı için kesin bir tedavi olduğu için kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Notlar: Öngörülen dozu asla aşmayınız, aksi halde ciddi yan etkilere neden olabilir. Ayrıca, 7 günden uzun süre sürekli olarak Hint yağı almayın. Herhangi bir yan etki gözlemlerseniz, dozu azaltın. Yan etkiler ciddiyse, derhal kullanımdan kaldırılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Yöntem 6: Yoğurt kullanarak

Şiddetli karın ağrısı ve kabızlık problemiyle karşı karşıya kalıyorsanız yoğurdun bu sıkıntınızı çözmesine izin verebilirsiniz.


Yoğurt, sindirime yardımcı olan ve bağırsak astarını sağlıklı tutan probiyotikler (bağırsak dostu bakteriler) barındırır.

Yoğurt, bağırsak astarını temiz tutar ve bağırsak duvarları boyunca sindirilmemiş malzemenin birikmesini önler.

Aynı zamanda karın ağrısını da geçirir. Yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi kabızlığı, şişmeyi ve karın ağrısını önleyecektir.

Sindiriminizi sorunsuz ve bağırsak hareketlerinizi düzenli tutmak için diyetinize yoğurt ekleyebilirsiniz.

Her zaman hiçbir katkı maddesi veya koruyucu içermeyen organik yoğurdu tercih edin.
En iyi ve en sağlıklı ürünü aldığınızdan emin olmak için yoğurt almadan önce ambalajdaki bilgileri okuyun.

Yöntem 7: incir kullanma

Lif bakımından zengin olan incir kabızlık probleminden kaynaklanan karın ağrısı problemini anında geçirir. İncirin hem tazesi hem de kurusu karın ağrısı şikâyetini azaltmaya yardımcı olur.

Tek bir kuru incir, küçük bir elma veya portakaldan daha fazla lif içerir.

Malzemeler:

İncir, kurutulmuş - bir avuç
Su

Nasıl yapılır?

Küçük bir kâseye bir avuç incir koyun. Bir seferde güvenle 4 ila 6 incir tüketebilirsiniz.
İncirleri tamamen suyun içine koymak için kâseye yeterli miktarda su koyun.

Karın ağrısına ne iyi gelir, şiddetli ağrı nasıl geçer Karın ağrısı için evde bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir

İnciri 1 gece ıslatın.

Ertesi sabah suyunu boşaltın.

Aç karnına 1 adet suda bekletilmiş incir tüketin.
Bunu birkaç gün düzenli olarak yapmak, karın ağrısı ve kabızlık probleminizi anında çözecektir

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Bugün gündeminizi sorumlu olduğunuz konular meşgul edebilir. İşlerinizde yaratıcılığınızı kullanmak hayatınızı kolaylaştırabilir. Daha kolay ilerleme kaydedeceğiniz bir gündesiniz. Kendinizi ifade etmek için görünür olmak isteyebilirsiniz. Üstlerinizle iletişiminiz önem kazanabilir. Uyum içinde olacağınız zamanlardasınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni ufuklara açılmak için kendinize yollar bulabilirsiniz. Uğraştığınız konularda daha rahat bir şekilde bütünü görebilirsiniz. Yabancılarla ilgili konular siz kısmet getirebilir. Yeni yolculuklar gündeme gelebilir. Kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir gündeminiz var. Akşam saatlerinde daha duygusal olabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kriz yaratan konular gündeme gelebilir. Siz bu konulara karşı nasıl davranacağınızı kestirebileceğiniz bir gündesiniz. Endişe duyduğunuz konuları fazla büyütmemeye özen gösterin. Ortak para konularıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar oluşabilir. Akışta kalmaya çalışmalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde eşinizle ilgili konularla daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda daha ciddi kararlar almak isteyebilirsiniz. İşlerinizde yeniden temel atmak ve sağlamlaştırmak isteyeceğiniz zamanlar var. Bugün ilgilendiğiniz konularda olumlu sonuçlar alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızda ciddi sorumluluklar alacağınız bir gün olabilir. Kendinizi daha çok göstermek isteyebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla birlikte organize olmak çalışma ortamını sakinleştirebilir. Bugün denge de olmak size iyi gelecektir. Yoğun çalışma temposunda başkalarından alacağınız destekler var. Kendinizi rahat ifade edebileceksiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün aşk hayatınız gündeminizi meşgul edebilir. Yaratıcılığınızın ön plana çıktığı zamanlardasınız. Gün içinde kendinizi çok daha rahat ifade edebilirsiniz. Keyif aldığınız konulara yönelmek size iyi gelecektir. Sevdiğiniz şeyler için tüm enerjinizi harcayabilirsiniz. Görünür olmaktan zevk alacaksınız. Harcama yapabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün ailevi konularda yeni gelişmeler olabilir. Ev hayatınızda farklılıklar yaratmak isteyebilirsiniz. Geçmiş konulardaki fikirlerinizi daha net ifade etmeniz gerekebilir. Gün içinde kendi iç dünyanıza yönelmek isteyebilirsiniz. Güven arayışı içinde olacağınız zamanlar olabilir. Akşam saatlerinde kendinizi daha derin hissedebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yoğun ve hareketli bir gündeminiz olabilir. Yazışma ve konuşmaların yoğunluğu içinde kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki ciddi konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Gün içinde dengede kalmaya ihtiyacınız olan zamanlar olabilir. Akışta kalmaya özen gösterin.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde parasal konularla ilgili değişiklikler gündeme gelebilir. Bütçeleme yapmanız gerekebilir. Bazı konularda zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz konularda daha fazla ikna edici olabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizi daha kolay ilerletebilirsiniz. Kendinizi rahat ifade edeceğiniz zamanlar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kişisel hassasiyetiniz olduğu konulara karşı daha dikkatli olmanızda fayda var. Ay burcunuzda ilerlemekte. Önem verdiğiniz konular daha fazla zihninizi kurcalayabilir. Yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. İmaj değişikliği için uygun bir gündesiniz. Kendinize zaman ayırabilirsiniz. Gün içinde keyif aldığınız konulara daha fazla yönelebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün bilemediğiniz konulardan dolayı kayıplar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu durum sizi iç dünyanızla ilgilenmenize sebep olabilir. Olaylara karşı ani tepki vermemeye özen gösterin. Akışta kalmak sizi rahatlatacaktır. Sorumlu olduğunuz konularda daha fazla yeteneklerinizi kullanabileceksiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün geleceğinizle ilgili beklentileriniz için bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizde parlatmak istediğiniz yanlarınız olabilir. İç uyumunuza önem verdiğiniz bir gündesiniz. Sorumlu olduğunuz işlere daha fazla yaratıcılığınızı katmak isteyebilirsiniz. Sosyal konular gündeminizi meşgul edebilir. Arkadaşlarınıza zaman ayırmak isteyeceksiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber