Geri Dön

Mad Men göğüsleri Türkiye'ye geldi!

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Mad Men başrol oyuncusu Christina Hendricks’in göğüsleri meme estetiğinde yeni bir trend yarattı.

Mad Men göğüsleri Türkiye'ye geldi!

Meme dokusunu yukarı çekip belirginleştiren “Konik Meme Estetiği” ile dolgun ve doğal bir görünüm sağlanıyor.

Meme konisi yeniden şekillendiriliyor

Son aylarda Mad Men dizisinin yıldızı Christina Hendricks’inki gibi çıkık ve konik formdaki göğüslerin talep edildiğini söyleyen ArtPlast Estetik Cerrahi Kliniği’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; “Yerçekimi, kilo alıp vermek, doğum ve zamanın etkisiyle memeye form veren yağ dokusunun azalır, memenin konik formunu bozulur. Uyguladığımız özel toparlama, dikleştirme yöntemi ve konik silikon takviyesiyle Christina Hendricks etkisi yakalamak mümkün. Ancak biz hekimler gövde genişliği ve boyla orantılı, doğal görünüme uyumlu meme estetiğinde yanayız’ açıklaması yaptı. Konik meme estetiği Dr. Özdemir ve ekibi tarafından, uygun adaylara uygulanmaya başladı. Özdemir; meme estetiği operasyonu için kendisine başvuran her on hastadan ikisinin Hendricks gibi memelere sahip olma isteğiyle geldiğini, anatomisi uygun hastalarda yöntemin başarıyla uygulandığını belirtti.

Konik meme estetiği nedir?

Hacmini ve diri görünümünü kaybetmiş memelere doğal konik biçiminin yeniden kazandırıldığı bu operasyonda; memenin üst kutbundaki dolgunluğun azalması cohesive jel silikonla takviye ediliyor. Sırta doğru uzanan fazlalıklar varsa bunlar Vaser Liposelection ile toplanıyor ve memelerin arasındaki oluk fazla açıksa doku gel takviye ile tamamlanarak meme konisi yeniden sağlanıyor. Gösterişli ölçüleri ve göğüs dekoltesi kullanmayı seven kadınların tercih ettiği konik meme estetiği; uygun bedenlerde çok doğal sonuçlar veriyor ve zamanla formda herhangi bir deformasyon görülmüyor.

Konik silikonlar katlantı çizgisinden yerleştirilmektedir. Bu yöntem meme başı duyusunun kaybı ya da emzirme yeteneğini hiçbir risk altında bırakmaz.

Ameliyat süresi diğer yöntemlere göre kısadır (anesteziye bağlı komplikasyonları minimuma düşürür)

Ameliyat sonrası oluşacak izin çok iyi gizlenebilecek bir yerde olur ve çoğunlukla hemen hiç fark edilmez.

Konik meme estetiğini kimler tercih ediyor?

Konik meme protezi ideal ölçünüze yakın ya da daha büyük göğüsler isteyenler için ideal bir biçim sunar. Eğer göğüs dekoltesini bol kullanıyorsanız, sahne, Sinema sanatçılığı gibi görselliğin önde olduğu bir iş yapıyorsanız ya da sadece beğendiğiniz için daha büyük, dolgun ama doğal göğüsler istiyorsanız konik meme estetiği size göredir. Konik meme estetiği; meme estetiği sonrası iddialı ölçülere sahip olmak isteyenlerin mevcutlar içinde en doğal görünümlü seçeneğidir. Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Bad Men dizisinin güzel yıldızı Christina Hendricks konik meme estetiği için gerçekten ideal ölçülere sahip, onun fotoğrafları birçok hastaya da daha iddialı meme protezi seçme konusunda cesaret veriyor.

‘Ya beğenmezsem’ endişesi yok

Dr. Özdemir, meme estetiğinde yeni bir trend olan konik meme estetiği sonuçlarının, özel bir fotoğraflama teknolojisiyle operasyon öncesi gösterebildiklerini de belirtti. 3D Vectra adlı, NASA tarafından geliştirilen özel görüntüleme sistemi; planlanan operasyonun sonuçlarını gerçeğe % 90’lara varan doğruluk payı ile; tüm açılardan ve 3 boyutlu olarak ameliyat gösterebiliyor.

‘Konik Meme Estetiği sertifikası’

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; geçtiğimiz yıl bir markada sanayi tipi silikonların meme silikonları içinde kullanıldığı haberi panik yarattı. Kliniğimizde, senelerdir silikon meme protezi taktıran herkese kullanılan protezin sertifikasının bir kopyasını iletiyoruz. Konik meme protezi isteyenler de güvenlikleri ve sağlıkları için bu sertifikasyonu mutlaka talep etmeli’ diyor.

Meme Estetiğinde dünya ortalamasının üzerindeyiz

ISAPS; Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği’nin verilerine göre dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlar arasında yıllar boyu ilk üç sıradan aşağıya inmeyen ameliyat Göğüs Estetiği. Türkiye’de bu oran Dünya ortalamasının üzerinde. Özetle; ‘Türk kadını göğüslerinden memnun değil ‘ diyebiliriz.

Meme estetiğinde silikon boyutu boy ve kilo oranları düşünülerek yapılmalı

İster konik ister farklı bir biçim protez takılsın, boyutlarını seçerken boy, kilo, yaşam biçiminiz ve giyim tarzınızı düşünerek seçim yapmalısınız. Aynı göğüs ölçüsü farklı boylardaki kadınlarda bambaşka algılar yaratır. Klasik 90-60-90 ölçülerini düşünün 1.50 boyunda ve bu ölçülere sahipseniz hakim estetik anlayışa göre, aynı etkiyi yaratmanız güçtür. Bu ölçülere günümüz estetik anlayışında 1.70 1.80 arası boy ile güzel kabul ediliyor. 90 beden ve üzeri bir meme protezine sahip olmak istiyorsanız bu kriterleri de düşünmenizde yarar var.

Güncel standartlara göre memeniz ideal oranda mı? ölçün:

Hangi beden olursanız olun bedeninize uygun meme büyüklüğüne sahip olup olmadığınızı rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Bunun için mezura ile meme başlarından geçen hattın çapını ölçmeniz yeterlidir. Bu ölçü, göğüs çapınızdan 12-15 cm daha fazla ise siz ideal büyüklükte memelere sahipsiniz denebilir. Yani 75 beden bir bayanın meme başlarından geçen hattın çapı 87-90 cm ise bu büyüklük normal olarak algılanır ve B cup olarak adlandırılır. Bu ölçü değerlendirmesinde D cup ve ilerisi büyük göğüs olarak değerlendirilir. Ancak meme başlarının yeri de çok önemli. Meme başları, meme katlantı çizgisinin altında olan kişiler de B cup sutyen giyiyor olabilirler ve göğüslerinden memnun olmayabilirler. Normal büyüklükte ama sarkık memeler de yine cerrahi olarak rahatlıkla düzeltilebilen problemler arasında.

HER ÇAĞIN İDEAL GÖĞSÜ FARKLIYDI

Geçmiş yüzyıllara ait ameliyat da istatistik de yok elbette. Bu değişimi günümüze ulaşan sanat eserlerinde gözlemleyebiliyoruz. M.Ö dönemlerde kadın bedeni özellikle göğüsler ve kalçalar bereketin ve doğurganlığın simgesi olarak oldukça büyüktü. Dönemin kadınlarının ölçüleri elbette bu düzeyde geniş değildi, ancak hakim güzellik anlayışı simgeledikleri doğurganlık dolayısıyla büyük göğüsleri çok değerli ve kursal saydı. Eski Yunan’da güzellik simgesi olan tanrıçalar şimdiki güzel algımızın oldukça dışında; ‘balık etli’den de tombulca, göbekli, geniş kalçalı, küçük göğüslü resmedilmişti. Daha sonra Eski Yunan ve Roma’da oran ve uyum kavramları ortaya çıktı. Müzikte, mimaride giderek de yüz ve vücutta gücünü sayılardan, geometriden alan oran prensibi kabul gördü. Estetik olan simetriye ve uyumlu oranlara sahip olmalıydı. Ancak bu anlayış daha çok mimari ve resimde hayat bulabildi. Zira yüzyıllar boyunca oranın güzelliğinden söz edilse de çeşitli çağlarda bu oran duygusu değişti. Göğüslere dönecek olursak; ilk dönemlerde sere serpe resmedilen göğüsler giyinme olgusu giderek önem kazanınca vücudu sıkıca saran kıyafetler içinde ve korseler yardımıyla dikleştirilip öne fırlatılmış bir görünümdeydi. Bu dönemin ideal vücutları daha ince göğüsleri ise daha küçüktü. Romantik dönemde ise dolgun dudaklar, sağlıklı görünüm, beyaz dişler ve ince bel gibi günümüz güzellik anlayışına yakın unsurlar devreye giriyor ve ideal göğüs ölçüleri de dolgunlaştı. 20 yy.a geldiğimizde avangart ve kışkırtıcı güzelliğin belirginleştiğini görebiliriz. Güzellik giderek bir tüketim unsuru olduğu için bir değil birkaç idol birbiri ardına boy gösterdi. Eskisi gibi 50-100 sene değil, değişen anlayış 10 yıllarla ifade edilir oldu. Twigy hastalıklı derecede inceydi ve göğüsleri de buna uygun olarak küçük, düzdü. Marilyn Monroe’yu, Audrey Hepburn’ü, Brigitte Bardot.. Her bir rol model yeni bir furya başlattı. Göğüslere estetik operasyonların yapıldığı 1960’lara kadar göğüsler modaya değil moda göğüsleri dolgun ya da küçük gösterecek şekilde biçimlenmişti. Şimdi sıra her yıl daha mükemmeli karşımıza çıkan silikonlarda..

Eda İle Ne Konuştuk? - Sibil ÇetinkayaSempatik tavırları ve giyim tarzı ile birçok kişinin beğenisini kazanan Sibil Çetinkaya, Eda Özdemir'in bu haftaki konuğu oldu.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

İş hayatınızla ilgili konular gündeminizi oluşturabilir. Üstlerinden alacağınız desteklerle uğraştığınız işlerde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Hedeflerinize ulaşabilmek için doğru adımları atabilirsiniz. Ailenizle ilgili sorumluluklarınızla ilgileneceğiniz zamanlar var. Annenizle ilgili hassasiyet içeren konular gündeme gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün ailenize karşı sorumluluklarınız gelecek beklentilerinizi şekillendirebilir. Arkadaşlarınızla birlikte sosyalleşmek isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde hassasiyet yaşayabilirsiniz. Ev hayatınıza ait konular ön plana çıkabilir. Ailenize karşı sorumluluklarınızla ilgilenebilirsiniz. İş hayatınızda yabancılarla ilgili konulara zaman ayırabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailenizle ilgili endişe duyduğunuz konular gündeme gelebilir. Evinizle ilgili konularla uğraşabilirsiniz. Ortaklı para konularına dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz. Parasal konularda destek almak isteyebilirsiniz. Yenilenme içine girmek isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde korunma ihtiyacı oluşabilir. Farkındalığınız yüksek olsun.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İlişkilerinizde ve aşk hayatınızda hassasiyetler oluşabilir. Koruma ve korunma ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Denge ve uyum arayacağınız zamanlar olabilir. Evinizle ilgili konularda gündeme gelebilir. Ailenize ait konularda sorumluluklarınız artabilir. Bu konularla ilgilenirken çalışma hayatınızdaki işlerinizi ertelememeye çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınızla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Sizi yoran koşullara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Ailenizle ilgili olayları ihmal etmemeye çalışmalısınız. Beraber çalıştığınız kişilerden gün içinde destek alabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde daha hassas durumlar ortaya çıkabilir. Akışta kalmaya çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailevi konularda kendinizi ifade etmek için çaba sarf edeceğiniz bir gündesiniz.  Yaratıcılığınızı evinize ait konularda gösterebilirsiniz. Gün içinde kardeşlerinizle zaman geçirebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcamalar yapabilirsiniz. Abartıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. İkili ilişkilerinizde korunmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailenizde geçmişe ait konular tekrar gündeme gelebilir. Gelenekler ve sorumluluklarla ilgili uğraşlar içine girebilirsiniz. Güven arayışı içine girebilirsiniz bunu ikili ilişkilerinizde bulabilirsiniz.  Aşkta da hassasiyetler söz konusu. İki tarafta korunma ihtiyacı içinde olabilir. İş hayatınızdaki sorumluluklarınızı ihmal etmeyin.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yakın çevrenizdeki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. Hareketli bir gün sizi bekliyor olabilir. Kardeşlerle ilgili konular önem kazanabilir. Ailenize karşı sorumlu olduğunuz konularla ilgilenebilirsiniz. Evinizle ilgili uğraşlar olabilir. İkili ilişkilerinizde hassas durumlar ortaya çıkabilir. Akışta kalmaya özen göstermelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Maddi kaynaklarınızla ilgili dalgalanmalar gündeminizi etkileyebilir. Parasal durumunuza daha fazla bakmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Eve ait harcamalarınıza dikkat etmek ve bütçeleme yapmak isteyebilirsiniz. Ailenizle ilgili sorumluluklarınız ön plana çıkabilir. İkili ilişkilerinize daha korumacı yaklaşabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kişisel açıdan önem verdiğiniz konulara yoğunlaşacağınız zamanlar var. İlişkilerinizdeki hassas dengeler bugün daha fazla görünür olabilir. Karşınızdakilere korumacı davranabilirsiniz. Bedeninize ait konuları ihmal etmeyin. Ailenize karşı yerine getirmeniz gereken sorumluluklar oluşabilir.  İmaj değişikliği için uygun bir gün.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bilemediğiniz konulardan ötürü kayıplar yaşayabilirsiniz.  Ailenizde olan olaylara elinizde olmayan nedenlerden ötürü destek veremeyebilirsiniz. Sorumluluklarınızı yerine getirememek size yük olabilir. İş hayatınızdaki sorumluluklarınız ve üstlerinizle olan ilişkileriniz gündeminizi etkileyebilir. İlişkinizde korumacı bir tavır sergileyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailenizle ilgili konular gelecek beklentilerinizi etkileyebilir. Üstlendiğini sorumluluklar, geleneksel yapı içinde sizi yorabilir. İlişkilerinizde hassas bir süreç geçiriyor olabilirsiniz. Korunma ihtiyacı içinde olacağınız zamanlar var. Sosyal çevreniz sayesinde biraz rahatlamak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda alacağınız destekler, işlerinizi kolaylaştıracaktır.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet