10 Haziran’dan sonra bilgi, iletişim ve görüşmelerin hız kazandığı yeni bir döneme girmekteyiz

Sevgili okurlar, içinde bulunduğumuz tutulma mevsimi 10 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşecek halkalı Güneş tutulması ile devam ediyor. Bildiğiniz gibi Güneş tutulmaları ancak yeniay zamanlarında ve Güneş’in ay düğümlerine belirli bir yakınlıkta olduğunda gerçekleşirler. Bu astronomik fenomen Güneş, Ay ve Dünya’nın aynı düzlem üzerinde hizalanması ile mümkün olabilir. Astrolojik açıdan tutulmalar zamana atılan yeni bir düğüm gibidir, nasıl yeniaylar/dolunaylar belirli bir dönemdeki gelişmeleri adlandırabilmek için önemli ise, Güneş tutulmaları daha dikkat çekici temaları bir sonraki Güneş tutulmasına kadar öne çıkarır. Dolayısı ile bugünlerde aktif hale gelen İkizler burcu tutulmasının etkilerinin önümüzdeki Aralık ayına kadar özellikle etkin kalacağını söyleyebiliriz.

İkizler burcundaki tutulmalar iletişim, anlaşılma, düşüncelerimizi ifade etme, bilgi ve hareketin özellikle öne çıktığı, daha esnek ve objektif olmayı gerektiren olayların dikkat çektiği zamanlara karşılık gelirler. Bu yeni dönemde yeni bilgiler yolu ile düşünceler ortaya koymak, merak etmek ve olayların iki yönüne de bakmak ihtiyacı vurgulanır. Böylece bu dönemde medya, gazeteler, sosyal medya ya da gazeteciler yolu ile gündeme gelen olaylar öne çıkabileceği gibi, anlaşmalar, ticari faaliyetler ya da medya ve dağıtım kanalları da daha sık gündeme gelebilir. Tutulmanın kuzey ay düğümü yönünde olması hayatımıza yeni bir hedef ve ilerleme yönü de katabileceğimizi anlatıyor. Bu tutulma haritasında Terazi burcunun da yükseldiğini görmekteyiz. Böylece hava elementinin getirdiği ilişkiler, anlaşmalar, görüşmeler ve yeni bir denge kurma ihtiyacı çok daha belirgin hale gelirken, fikirlerin yayılması, daha geniş kitlelerce tanınması, uluslararası boyut kazanması ve aynı zamanda hayata bakış açımızı, inançlarımızı da etkileyebileceğini söyleyebiliriz.

Doğal olarak bu tutulmanın Balık burcundaki Neptün ile kare açısı aynı zamanda oldukça kafa karıştırıcı koşulların, hilelerin, skandalların, belirsizliklerin de öne çıkabileceğini anlatmakta. Diğer yandan Yengeç burcundaki Venüs söz konusu ilişkilerin, anlaşmaların hassas yönlerini, bizi duygusal yönde, belki ailevi boyutta ilgilendiren yönlerinin de olabileceğini gösteriyor.

Yükselen burcunuza göre tutulmanın getirdiği temalar

Önümüzdeki altı ay  boyunca özellikle bu temalar hayatınızda daha fazla yansıma bulabilir. Eğer yükselen burcunuz Koç ise eğitim, zihinsel uğraşlar, tasarımlar, yakın çevrenizdeki değişiklikler hız kazanırken, karşılıklı görümeler, ilişkiler ve evlilik konusuna da özen göstermek gerekiyor. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konularla da daha çok meşgul olabilirsiniz. Boğa ise kazançlarınız, işle ilgili gelişmeler, yeni iş çabaları, birikimleriniz öne çıkıyor. Bu dönemde çalışma ortamınızı, düzen ve organizasyonunuzu ilgilendiren koşullarla da yakından ilgilenebilir ve yakın çevrenize zaman ayırabilirsiniz. İkizler ise bu dönemde şahsi konular, yeni başlangıçlar ve projeler, bedeninizi, sağlığınızı ve aynı zamanda aşk hayatınızı, çocukları ve yaratıcı konuları ilgilendiren alanlarda daha aktif olabilirsiniz. Bu süreçte yeni kazanç yolları da elde edebilirsiniz. Yengeç ise bu dönemde gizli kalan ya da bilinçaltınız yolu ile sizi hassas kılan konular açığa çıkabilir. Psikolojik ve bedensel açıdan kendinizi sağaltmaya yönelebilirsiniz. Evinizi, ailenizi, yerleşiminizi ilgilendiren konular da öne çıkabilir. Aslan ise bu dönemde yeni hedefler, yeni istekler ve sosyal alanda, arkadaşlıklar içinde daha canlı ve pozitif olabileceğiniz gelişmeler var. Ayrıca yakın çevrenizde değişiklikler, eğitim faaliyetleri, yakınlar ve kardeşlerle ilgili konular da sizi meşgul edebilir. Başak ise özellikle kariyer ve sorumluluklar alanında yenilikler, mesleki açıdan aktif olabileceği koşullar yanında, kazançlarını da arttırabileceği yeni imkanlar elde edebilirler. Bu süreçte statülerini ilgilendiren pek çok konu gündeme gelebilir.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde uzaklarla ilgili gelişmeler, ufuklarınızı genişletebilecek deneyimler, eğitim, akademik alan, yayıncılık konularında yenilikler gündeme gelebileceği gibi, kişisel alanda da yeni adımlar atabilir ve hayatınızı daha iyi yönetebileceksiniz. Statünüzü, evlilik ve ailevi ilgilendiren durumlar d öne çıkabilir. Akrep ise bazı endişeler, ortaklı durumlar, korkular ya da riskli gelişmeler gündeme gelebilir. Miras, borç alacak konuları gündemde olabilir. Gizli kalan ya da yeteri kadar iyi öngöremediğimiz durumlara dikkat etmelisiniz. Yay ise bu dönemde evlilikte yeni gündemler, ortaklı işler, davalar ya da karşıtlık içeren konular gündeme gelebilir. Gelecek yönünde yeni beklentiler ve sosyal alanda da aktif olabileceğiniz koşullar bulabilirsiniz. Oğlak ise bu dönemde çalışma hayatınızı meşgul eden uğraşlar, zaman alan yorucu işler, projeler, sağlık ve düzen konularına zaman ayırmak gerekebilir. Aynı zamanda statünüzü, evlilik ve iş ortaklıklarını ilgilendiren konular da öne çıkıyor. Saka ise yaratıcı alanda mutluluk ve tatmin getiren imkanlar, aşk hayatınızı, çocukları ilgilendiren yenilikler ve daha fazla risk aldığınız imkanlar söz konusu. Aynı zamanda uzaklarla, eğitim, medya ve yabancılarla ilgili konularda daha aktif olabileceksiniz. Balık ise bu dönemde ev ve ailenizi ilgilendiren değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar, yerleşim değişikliği, ailenizi, babanızı ya da kökleri ilgilendiren konular yanında ortaklı işler, eşinizin ya da ortağınızın maddi durumu, borç, miras ve alacaklarla ilgili durumlar daha çok dikkat çekebilir.

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet