Balık’taki yeniay gelişme olanakları sağlasa da tartışma ve riskler de içeriyor

Sevgili okurlar, Balık burcundaki yeniay çok farklı kapasiteler ve birbiri ile çelişen ögeler içeriyor. Balık gibi yumuşak, ruhsallığa açık ve yaratıcılığa açık bir burçta, özellikle Jüpiter ile birleşen yeniay, hayal gücümüzü, insancıl konuları ve evrensel temaları ortaya çıkarma gücüne sahip. Aynı zamanda Uranüs’ün de olumlu açısı değişim, yenilenme ve heyecan taşımakta. Ancak bu yeniay sırasında Venüs, Mars ve Plüton Oğlak burcunda birleşirken, bu orta noktalarında, özellikle Mars/Plüton orta noktasının da yeniay ile bağlantı kurduğunu görüyoruz.

Bu dönemde denge, uyum ve uzlaşı (Venüs) ile, savaş, mücadele ve acımasızlık (Mars/Plüton) içeren durumları aynı anda gündeme getiren koşullar var. Ukrayna nedeni ile Rusya’nın ABD ile iyice gerginleşen koşulları, bu artan gerginliğe bir örnek olabilir. Umalım daha olumlu sonuçlar hüküm sürsün. Diğer yandan, Balık’taki yeniay yaratıcı hayal gücü, güzel şeyleri fark edebilme, felsefi konulara, özellikle inançlar ve maneviyat alanında güçlü bir hareketlenme ve farkındalık getirmekte. Balık burcu doğum haritanızda hangi evde ise, o evin konularında canlanma ve daha çok şey öğrenme, kendinizi geliştirme fırsatları var. Kendimizi kısıtlamalardan kurtarmak ve daha akıcı olmak elimizde. Yeniay haritasında Terazi burcunun yükseliyor olması, ayrıca bu dönemde ilişkilerin, karşılıklı konuların, görüşmelerin ve müzakerelerin de önem kazanacağını gösteriyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi, belirli konularda mücadele ve bizi hırslı davranmaya yöneltebilecek koşullarla da karşılaşabiliriz.

Yükselen burcuna göre bu dönemde neler var?

Yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde psikolojinize, sizi etkileyen dışsal koşullara daha çok dikkat etmelisiniz. Kimi zaman kabullenme gerektiren durumlar öne çıkabilir. Yine bu dönemde evlilik, karşılıklı işler, ortaklıklar alanında da özenli ve dengeli davranmak gerekiyor. Boğa ise bugünlerde yeni beklentiler, ümitler ve aynı zamanda arkadaşlıkları geliştiren, kazanç getirebilecek fırsatlar var. Çalışma hayatınızdaki koşullara, iş ortamındaki ilişkilere de dikkat etmelisiniz. İkizler ise mesleki alanda kendinizi göstermek için oldukça güçlü göstergeler var. Dikkat çekebilir ve başarılı olabilirsiniz. Keyifler, yaratıcı alanda destekler ve ödüller de gündeme gelebilir. Yengeç ise hayata daha açık durmak, yeni ve yabancı kişilerden gelen destekler, eğitsel imkanlar vurgulanmakta. Aynı zamanda evinizi, ailenizi ilgilendiren konularda da etkin olabilirsiniz. Aslan ise yatırımlar, ortak işler ve kazançlar, finansal işler dikkat çekebilir. Bugünlerde yakın çevrenizde hareketlenme, ziyaretler ve görüşmeler de önemli. Sözlerinize dikkat etmelisiniz. Başak ise ilişkilerinizde yenilenme, yeni ya da yabancı insanlar, başkalarından elde edebileceğiniz faydalar var. Bu dönemde maddi konularda, harcamalar alanında daha özenli olmalısınız, harcamalar da yükselebilir.

Yükselen burcunuz Terazi ise çalışma ortamında yeni insanlar, yabancılar, eğitsel işler ve hareketlilik artmakta. Bu dönemde kişisel konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Ancak ortaklaşa konuları daha iyi yönetmeye de bakmalısınız. Akrep ise yaratıcı alanda, aşk hayatında, çocuklarla ilgili konularda olumlu gelişmeler ve şanslar söz konusu. Yaratıcı konulara açıksınız. Ancak ilişkilerde gizli kalan durumlar huzursuzluk yaratabilir. Yay ise bu dönemde ailenizi, ev ve yerleşim konularını, toprakla ilgili konuları daha iyi halledebilirsiniz. Bitişler ve yeni adımlar bir arada gerçekleşiyor. Yeni beklentiler, gruplar ve arkadaşlıklardan gelen fırsatlar da olabilir. Oğlak ise bugünlerde düşüncelerinizi iyi anlatmak, eğitim ve görüşmeler yolu ile kendinizi geliştirmek mümkün. Ayrıca mesleki açıdan daha ciddi adımlar ve bazı testler var. Dengeli ve diplomatik olmaya bakın. Saka ise bu dönemde başkalarından destek görebilir, yeteneklerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. İşinize yönelik uğraşlara zaman ayırmalısınız. Yeni çevreler, yabancılar ya da eğitsel işler de hareket getirebilir. Balık ise bu dönemde şahsi alanda yeni adımlar, şanslar ve olumlu değişiklikler söz konusu. Kendinize daha çok güvenebilirsiniz. Ortaklı işler, yatırımlar ya da eşinizin maddi durumu da sizi yakından ilgilendirebilir.