Pınar Altuğ'un dans videosu neden olay oldu?

Pınar Altuğ sosyal medyanın en tartışma yaratan isimlerinden biri. Ne paylaşsa mutlaka olay oluyor. En son eşi Yağmur Atacan'la bir dans videosu paylaşmış. Ve öyle bir yorum gelmiş ki bu videoya insan gerçekten hayret ediyor... Peki Pınar Altuğ'un dans videosu neden olay oldu?

Pınar Altuğ'un dans videosu neden olay oldu?

Dans videosu olay oldu...

Dans videosu olay oldu...

Pınar Altuğ, inanır mısınız ama, yine bir sosyal medya paylaşımıyla daha olay oldu. Cesur yürek Pınar Altuğ, kendisine gelen garip yorumlarla savaşmakta müthiş bir azim, istikrar sergiliyor. Ama bu kez oldukça sınırlar aşılmış. Pınar Altuğ çıldırmış. Ve yerden göğe kadar haklı olduğu bir konu var Altuğ'un. Dans videosundan bahsediyoruz. Eşi Yağmur Atacan'ın yaşını Instagram'da paylaştığı dans videosuyla kutlamış Altuğ.

İş çığrından çıktı artık...

İş çığrından çıktı artık...

Peki bir takipçisi bu paylaşımın altına nasıl bir yorum yazmış? Demiş ki o takipçi, "Benim 5 yaşındaki kızım gördü, 'Değiştir anne bunlar sapık mı?' diyor." Gerçekten mi? İnanalım mı bu takipçinin ettiği lafa? Ortada bir sapıklık yok. Dans eden bir çift var. İkisi de ünlü. İkisi de evlilik hayatları boyunca türlü zorluklara göğüs germiş güçlü karakterlere sahip isimler. Ve iş artık çığrından çıkmış durumda. 

Kız çocuğunu neden katıyorsunuz?

Kız çocuğunu neden katıyorsunuz?

"Sapıklık" olarak etiketlenebilecek herhangi bir şey yokken ortada, nasıl olur da işin içine 5 yaşındaki kız çocuğunu da katabilirsiniz? Kişinin fikri ne ise zikri de o hesabı bu tamamen. İnanılır gibi değil.

"Keşke siz de aşkın ne olduğunu öğretseniz..."

"Keşke siz de aşkın ne olduğunu öğretseniz..."

Altuğ ne demiş? Cevapsız kalmamış bu yorum elbette. "Keşke siz de ona sevgi ve aşkın ne olduğunu öğretseniz de ilerde mutlu olsa. 5 yaşındaki çocuğun zaten Instagram'a bakmıyor olması gerekir, bu da küçük bir not olsun" demiş Altuğ.

Hani marjinal bizdik?

Hani marjinal bizdik?

Pınar Altuğ'un sakinliğinin hastasıyım. Müthiş bir laboratuvar onun Instagram hesabı. Bu ülke ne marjinaller gördü ama Pınar Altuğ ne hikmetse onlardan çok daha fazla tepki alıyor. İnsan "Hani marjinal bizdik? Pınar Altuğ ne alaka?" diyor. Konu nedense aşk ve sevgi dolu paylaşımlara geldiğinde herkes saçmalamaya başlıyor. Pınar Altuğ da sakinlikle aşkının peşinden gidiyor. Müthiş.

"Çok özür diliyorum"

"Çok özür diliyorum"

Ama durun hepsi bu kadar değil. Altuğ'a o yorumu yazdığı ortaya çıkan Selda Hanım bir canlı yayına telefonla katılmış ve Pınar Altuğ'dan daha sonra özür dilemiş. İki gün boyunca uyuyamadığını söylemiş Selda Hanım. "Pınar Hanım'dan çok özür diliyorum. Kızıma biri sana dokunursa uzak dur, sapıklık diye öğretiyorum. Ondan öyle sordu" demiş.

Hadi söyledi diyelim...

Hadi söyledi diyelim...

Yani gerçekten o yorumu yazan Selda Hanım'sa bu yayına katılan kişi daha da komik bir tablo var ortada. 5 yaşındaki kızı istediğini söyleyebilir. Peki nasıl olur da bunu böyle hurra diye bir çırpıda yazabiliyorsunuz? Hadi yazdınız diyelim, nasıl olur da iki gün uyumayıp sonra özür diliyorsunuz? Bu nasıl bir uçlarda yaşam durumudur yahu? Komedi filmi gibi gerçekten.

Sezen Aksu'nun 'Çakkıdı'sı gibi kafalar...

Sezen Aksu'nun 'Çakkıdı'sı gibi kafalar...

Hani bir dönem sabah programlarında iki üzgün durum konuşulur, gözler dolu dolu olurdu. Sonra "Amaaan" denirdi. "Oturmaya mı geldik?"ler eşliğinde hoppidi, çakkıdı çeşitli dans figürleri sergilenirdi. Sezen Aksu'nun 'Çakkıdı' şarkısını da tam da bu olağanüstü hızlı duygu geçişleri üzerine yazdığına çok eminim zaten.

Ivana Sert Türkçesiyle, "Pınar Altuğ'un günah ne?"

Ivana Sert Türkçesiyle, "Pınar Altuğ'un günah ne?"

İşte tam olarak bu geçiş söz konusu. Yani siz can acıtma amaçlı bir şey diyorsunuz. İşin içine kızınızı katıyorsunuz. Sonra tokat gibi ağır ve mantıklı bir cevap işittiğinizde uykularınız kaçıyor, canlı yayınlara bağlanıp özürler diliyorsunuz. Müthiş gerçekten. Zamanı geriye de alabiliyor, bunlar hiç yaşanmamış gibi de devam edebiliyoruz değil mi? Peki ya Pınar Altuğ? Kocasının doğum gününü kutlamak isterken 'sapık' damgası yiyen kadın pozisyonuna düşüyor. Ivana Sert Türkçesiyle derdimi anlatayım, 'Pınar Altuğ'un günah ne?' peki? 

Yargı dağıtmak istemiyorum ama...

Yargı dağıtmak istemiyorum ama...

Popüler tabirle 'yargı dağıtmak' istemiyorum ama yargılamadan da geçemiyorum bu kafayı, bu zihniyeti. Kullanmasını bilmiyorsak sosyal medya kullanmayalım. Kamu spotu filan olsun bu laf. Sosyal medya hepimize konuşma, kendini ifade etme özgürlüğü yaratmış olabilir. Ama bu değil ya, yok, bu olmamalı. Bir frene basılmalı. Yorumlar kontrol süzgecinden geçmeli. Bir filtre olmalı... Pınar Altuğ'u kocaman tebrik ediyorum. Şahane kotarıyor. Zaman zaman "Her şeyi de ciddiye almasa" diyesimiz geliyor belki ama her defasında haklılığını koruyabiliyor. Bize de "Haklı olmak değil haklılığını korumak önemli" dedirtiyor. 

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak