Geri Dön
RamazanRamazanın başlangıcı için geri sayım! 2012 Ramazan ne zaman başlıyor? İşte ilk oruç günü...

Ramazanın başlangıcı için geri sayım! 2012 Ramazan ne zaman başlıyor? İşte ilk oruç günü...

Ramazan ne zaman? 2021 Ramazan ayı için artık sayılı günler kaldı. İslam alemi için önemli ve manevi duyguların yoğun yaşandığı bir ay olan Ramazan ayında oruç tutmak için bekleyen vatandaşlar Ramazan'ın ilk gününü merak ediyor. İşte Diyanet İşleri tarafından yayınlana dini günler takvimine göre Ramazan ayının ilk günü.

Ramazanın başlangıcı için geri sayım! 2012 Ramazan ne zaman başlıyor? İşte ilk oruç günü...

Ramazan başlangıç ne zaman? İlk oruç hangi gün tutulacak? Ramazan ayının ilk günü vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Berat Kandili'nin geçtiğimiz hafta sonu idrak edilmesinin ardından Ramazan'ın başlangıç tarihi de merak ediliyor. Peki, ilk oruç hangi gün tutulacak? 'On bir ayın sultanı' Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2021 Yılı dini günler listesi belli oldu. Diyanet İşleri tarafından yayınlanan dini günler listesine göre Ramazan Başlangıcı 13 Nisan 2021 Salı gününe denk geliyor. İlk oruç 13 Nisan'da tutulacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan ayının ardından kutlanacak olan dini bayramımız Ramazan Bayramı'nın 1. günü 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe denk geliyor. Ramazan Bayramının 2. günü 14 Mayıs Cuma, 3. günü ise 15 Mayıs Cumartesi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler