'Sadakatsiz'de Asya'nın bir sonraki hamlesi ne olacak?

Artık resmen kocasının yalancı olduğundan emin olan Asya‘nın çilesi bitmiyor. Vurgun üstüne vurgun yiyor. Hadi gelin bakalım bu hafta 'Sadakatsiz'de neler olmuş...

'Sadakatsiz'de Asya'nın bir sonraki hamlesi ne olacak?

En son Volkan‘a bir şans vermişti

En son Volkan‘a bir şans vermişti

Geçtiğimiz bölüm Volkan ve Asya‘nın yüzleşmesinde bitmişti hatırlarsanız. Asya, Volkan‘a dürüst davranması için bir şans vermiş ve başka bir kadın olsa bile her şeye rağmen onu sevdiği için affedilebileceğini söylemişti.

Tek ricası dürüstlük olan Asya tabii ki umduğunu bulamadı çünkü Volkan yalancının teki. Resmen Asya‘ya “Senin kafan yerinde değil, sağlıklı düşünmüyorsun” dedi ve böyle ‘saçma‘ şeylere ayıracak vakti olmadığını söyledi. Bu adam kendi sonunu kendi elleriyle hazırlayacak yani onu kesin anladık biz de.  

Volkan‘ı kimse anlamıyormuş

Volkan‘ı kimse anlamıyormuş

Asya tüm yakın çevresinin, Bahar‘ın, Mert‘in ve Derya‘nın da Volkan‘ın onu aldattığından haberi olduğunu öğrenince gerçeği bildiğini Derya‘ın yüzüne vurmuş ve onu yanına çekmişti. Şimdilik bir insanoğlu Asya‘nın yanında duruyor ve Volkan‘ı alttan almayacak gibi duruyor en azından.

Derya, Volkan‘la konuşmak istedi bu bölüm ve Volkan‘dan acayip özlü sözler dinledik bu hafta. Hiçbir konu hakkında fikri olmayan, ne evliliği, ne ilişkisi, ne de bebekle ilgili ne yapacağını bilmeyen Volkan, haftaya “Evli olmak, aşık olmaya engel değilmiş. İkisini de seviyorum” cümlesiyle damga vurdu. Bir zamanlar Hepsi‘nin de söylediği gibi “Bir kalp yalnız bir kalbi düşünür” Volkan, “Kalp bir kişi için atmazmış” avuntunu kendine sakla...

Volkan‘ın halinden tavrından anladık ki, adam sonuna kadar “İkisini de nasıl elimde tutarım?” oyunu oynayacak. Baksanıza, ikisini de seviyormuş. Ne yapsın adamcağız? Derin nefes alıyoruz, Asya bakacak onun çaresine hiç merak etmiyoruz.

“Asya alttan al” mı?

“Asya alttan al” mı?

Asya, hasta kayınvalidesinin “Sizin aranız bozuk ben anlarım” demesini geçiştirmeye çalışsa da Volkan‘ın annesi nasihatleri sıraladı tabii. Ve dedi ki “Kadınlar alttan alır, yuvanı hiçbir şey için, ne olursa olsun dağıtma.” Klasik bir kadınlara psikolojik baskı örneği bu. Kadın ne olursa olsun her şeyi nasıl alttan alabilir? Daha doğrusu almalı mı gerçekten?

Sahi neredeyse hep kadının, onu çok incitmiş bir şey olsa dahi her şeyi görmezden gelmesi beklenir nedense. Adam istediğini yapabilir çünkü yuvayı dişi kuş kurar. Dişi kuş alttan alır, her şeye anlayış gösterirse adam yuvada kalır. Yoksa puf, adam elinden uçar gider değil mi? Ne de güzel bir ilişki modeli nesiller boyu kafalara dayatılmış olan…

Volkan, Asya‘yı kandırdı

Volkan, Asya‘yı kandırdı

Kayınvalidesiyle konuşmasından etkilenen, bir de üstüne Derin‘in hamileliğini sonlandırmaya karar verdiğini öğrenen Asya bir rahatladı. Ve eve gittiğinde, tüm bu yalan dolanları bilmese kendini dünyanın en şanslı kadını hissedeceği resmi gördü. Volkan ve oğulları Ali, Asya‘ya yemek hazırlamış, sofra kurmuşlardı. Sanırsınız dünyanın en mutlu ailesi, hani o derece.

Sabah Volkan, Derya‘dan Derin‘in hamile olduğunu öğrenmiş ve evden “Kriz çıkmış, gidiyorum ben” diyerek ayrılmıştı. Asya da “Halledebildin mi krizi?” diye sorunca planını hayata geçirdi Volkan. Asya‘ya “Ortada sorun kalmadı, hallettim. Seni de öyle bıraktım gittim bir daha aynı şey asla tekrarlanmayacak” dedi ve ‘Hem Derin hem de Asya benim olsun‘ projesinin, kendince ilk adımını attı.

Tam inanmıştı ki…

Tam inanmıştı ki…

Tüm gelişmelerden sonra kalbi yumuşayan Asya, kabus bitti zannederek yelkenleri suya indirdi. Ben hiç böyle hemen kanacağını düşünmemiştim açıkçası, o yüzden bu kısım benim için bir hayal kırıklığı oldu. Volkan‘ın tek kelimesine güvenerek her şey geçmiş gibi yapmak istedi ve beraber oldular.

Ama yine olmadı, yine olmadı… Gecenin bir yarısı Volkan‘ın telefonu çaldı ve Volkan o telefonu açıp bahçede Derin‘le görüntülü konuştu. Şöyle bir sorunumuz var; Volkan kendini acayip zeki zannediyor ama cidden hiç çalışmıyor aklı. Tabii ki Asya pencereden telefonda konuştuğunu gördü.

Asya bu sevdadan vurgun yedi

Asya bu sevdadan vurgun yedi

Volkan‘ın ilişkisini bitirmediğini anladı, önce Derin‘in bebeği aldırmaktan vazgeçtiğini sonra iki yıldır beraber olduklarını öğrendi ve boşanmaya kesin karar verdi Asya. Yine süper bilgiler edindi. Volkan‘ın evlerini ipotek ettirerek kredi aldığını, oğullarının eğitimi için ayırdıkları parayı çektiğini ve tamı tamına 169 bin TL'lik kuyumcu faturasını öğrenince dağıldı resmen.

Hani bir adam daha ne kadar üçkağıtçı ve bencil olabilir? Buraya gelene kadar tüm yaptıkları yeterince mide bulandırıcı zaten bir de ortak birikimleri diğer kadın için har vurup harman savurmak ne demek ya?

Bu seferlik umduğunu bulamadı

Bu seferlik umduğunu bulamadı

Bahar ve Mert‘in evine mangal gecesine geçtiklerinde Asya, Volkan‘a laf geçirmelere ve buz gibi davranmaya başladı. Bahar, Mert, Derya ve hatta Ali bile anladı aralarındaki gerilimi. Ama yani Asya ne yapsın ki? Mümkün mü yine kanıp sonra bildiklerinin bin beterini öğrenip susması? Az bile yaptı bence.

Volkan toplantıya yetişmesi gerektiğini söyledi tüm yemek boyunca. Ve erkenden kalktı. Bu arada nihayet Asya‘nın bir şeyler sezdiğine kanaat getiren Bahar‘a Mert‘in cevabı şahaneydi. Mert, “Asya her şeyin farkında” dedi ve Bahar‘ı Volkan‘ı asla uyarmaması için sıkıca tembihledi. Bence bu Mert‘te bir iş var ama hadi biraz daha bekleyelim…

Dönelim asıl meseleye; biz de, Asya da Volkan‘ın asla toplantıya gitmediğini yine Derin‘le görüşeceğini düşündük tabii. Asya, Volkan‘ın kredi çekerek aldığını öğrendiği binaya gitti, çok da güzel sahneydi Volkan ve Derin beraberler gibi yansıtıldı bize. Ama sonradan tamamen Asya‘nın bulmayı umduğu sahne olduğunu anladık. Volkan gerçekten de toplantı yapıyordu. Zaten öyle şak diye yakalanacak hali yoktu herhalde. Biliyorsunuz, öyle yürümüyor o işler bizim dizilerde… Volkan şimdilik, Türk dizilerinin işleyişi sağ olsun yırttı. Ama sadece şimdilik.

Volkan ağlayacak

Volkan ağlayacak

Heyecanı hiç bitmeyen dizimiz en son yine gelin kaynana konuşmasıyla bitti. Asya bu sefer açık açık Volkan‘ın ne haltlar yediğini anlattı annesine. Hiçbir detayı eksik bırakmadı. Hatta bir an kadın kalpten gidecek sandım. Ama yazık, kabullenemedi oğlunun böyle bir şey yapacağını. Önce “Bir kerelik hata kızım, affet Volkan‘ı” dedi ama sonra her detayı öğrenince diyecek bir şeyi kalmadı onun da.Asya‘nın bu bölüm ağzından dökülen son cümle “Anne sen ağlama, ağlaması gereken biri varsa o da Volkan” oldu. Yani anlayacağınız Volkan‘ı bir güzel ağlatacak da işte ne yapacak acaba? Dizinin hiç bitmeyen gerilimi, sürekli yeni ve çarpıcı olaylar olması bence mükemmel. Şu ana kadar şahane gidiyorlar. Umarım önümüzdeki bölümlerde heyecanla Asya‘nın içinden çıkmasını beklediğim hırslı, intikam peşindeki deli kadını görmeye başlarız. Volkan başına ne gelecekse hepsini hak ediyor!

 

Bu makaleye ifade bırak