Geri Dön
SigortaFark ödemeden tedavi imkanı

Fark ödemeden tedavi imkanı

Axa Sigorta, Sağlığım Tamam poliçesi sahibi müşterilerine SGK anlaşması olan özel hastanelerde fark ödemeden sağlık hizmeti sağladıklarını açıkladı.

Fark ödemeden tedavi imkanı

Axa Sigorta, ‘Sağlığım Tamam’ ürünü ile müşterilerinin SGK anlaşması olan özel hastanelerde fark ödemeden özel sağlık hizmetlerinden faydalanmasını ve nerede olurlarsa olsunlar ihtiyaç duydukları zaman hastaneye ulaşabilmelerini sağladıklarını açıkladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“SGK’lı olmak dışında hiçbir ön koşulu bulunmayan ürün kapsamında yatarak ve ayakta veya sadece yatarak teminatlı olmak üzere iki farklı poliçe imkânı sunulmaktadır. Çok uygun fiyatlarla sunulan bu sigorta kapsamında yatarak tedaviler anlaşmalı kurumlarda herhangi bir limit olmaksızın yüzde 100 karşılanmaktadır. Ürün, branşındaki benzerleri arasından Axa Sigorta’nın sektördeki en geniş anlaşmalı kurum ağına sahip olması ve hızlı provizyon süreçleriyle ayrışarak öne çıkmaktadır.”

Yaş sınırı 65

Şirketten yapılan açıklamada, ‘Sağlığım Tamam’ içerisinde sunulan ‘sağlıklı yaşam indirimi’nin sigortalıları kendilerine daha iyi bakmaya ve sağlıklı bir yaşam sürmeye teşvik ettiği belirterek, şu ifadelere yer verildi:

“Sağlıklı yaşam indirimi kapsamında müşteriler yıllık sağlık harcamalarına ve tedavi giderlerine bağlı olarak, zaman içerisinde yüzde 50’ye varan kademeli indirimlerden faydalanabilmektedir. Bu ayrıcalıklı üründen daha geniş bir kitlenin faydalanabilmesi için yaş sınırı 59’dan 65’e yükseltilmiştir.”

Hayatı kolaylaştıracak teknolojik inovasyonları önemsediklerini belirten Axa Sigorta yetkilileri, şunları söyledi:

Mobil uygulama

“İyi yaşam uygulaması olarak konumlandırdığımız Axafit mobil uygulaması üzerinden poliçe görüntüleme, talep gönderme, hasar bildirimi, fatura gönderimi, çağrı merkezi ile görüşme, anlaşmalı kurumları ve eczaneleri görüntüleme gibi standart sigortacılık işlemleri tek bir uygulamadan gerçekleştirilebilmektedir. Axafit kullanıcıların sigorta ürün ve hizmetlerine yönelik ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra profesyonel bir sağlık asistanına benzer bir hizmet sunarak fark yaratmaktadır. Uygulamada, rehberlik edecek blog içerikleri, güncel konular hakkında makaleler, spor etkinlikleri, iyi yaşam önerileri, antrenman videoları yer almaktadır. Günlük adım ve su tüketimi hedefleri, antrenman programı gibi özellikler kullanıcıların günlük yaşamının bir parçası haline gelmektedir. Kullanıcılar, Dünya İçin Hareket Et projesi kapsamında ne kadar karbon emisyon tasarrufu yaptıklarını da hesaplayabillmektedir.”