Geri Dön
SigortaYurtdışı seyahate korona teminatı

Yurtdışı seyahate korona teminatı

Seyahat sitesi Enuygun’un, Allianz işbirliği ile gerçekleştirdiği seyahat sağlık sigortası teminatına, pandemi nedeniyle geçirilebilecek hastalıklar da eklendi.

Yurtdışı seyahate korona teminatı

 

Yurtdışı seyahati öncesi hem olası bir rahatsızlık ve kaza gibi durumlar, hem de koronavirüse yakalanma riskine karşı seyahat sigortası yaptırmanın önemine dikkat çeken Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, şu bilgileri verdi:

“30 bin Euro’ya kadar teminatı bulunan bu sigortayı yaptırmak son derece kolay. İster uçak bileti satın alırken, isterseniz de yurtdışı seyahati öncesinde Enuygun Seyahat Sigortası sayfasına girerek gideceğiniz ülkeyi ve giriş - çıkış tarihlerini seçerek sigortanızı kolayca ve uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Örneğin; Almanya’ya yapılacak 10 günlük bir seyahatin sigorta bedeli 95 TL, ABD’ye yapılacak 10 günlük bir seyahatin sigorta bedeli ise 120 TL tutuyor. Seyahat sağlık sigortasının pandemi teminatı da bulunuyor, Kovid - 19 ile ilgili geçirilen tüm hastalıkları kapsıyor.”

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası aynı zamanda bagaj kaybı veya hasarı yahut geçirilen hastalık sebebi ile konaklamanın uzaması gibi durumları da teminat altına alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler