Sıla ve Yalın'ın 'Ver O Zaman Gömleklerimi' düeti tutar mı?

Sıla ve Yalın'ın güçlerini birleştirip şöyle ortaya sağlam bir düet yapmalarını epey uzun bir zamandır bekliyorduk. Sonunda bu olay gerçekleşti. Sıla ve Yalın, 'Ver O Zaman Gömleklerimi' şarkısında düet yaptı, Türkçe pop'a sağlam bir hit kazandırdı. Peki 'Ver O Zaman Gömleklerimi' düeti tutar mı?

Sıla ve Yalın'ın 'Ver O Zaman Gömleklerimi' düeti tutar mı?

'Ne Desem İnanırsın' ortak şarkılarıydı

Sıla ve Yalın birbirlerini okul döneminden beri tanıyan isimler. Ancak müzik yolculuklarında pek işbirliği yapmadılar. Sıla'nın kendi adını taşıyan 2007 tarihli ilk albümündeki radyo hit'i 'Ne Desem İnanırsın'ın künyesinde ikiliyi birlikte görmüştük. Pop rock tınılar taşıyan 'Ne Desem İnanırsın'ın sözleri Sıla'ya, bestesi ise Sıla, Yalın ve Efe Bahadır imzalıydı. Yalın'ın katkısını hissettiren 'Ne Desem İnanırsın', ikilinin birlikte daha fazla üretmesi gerektiğini de hep düşündürtmüştü bizlere.

 

 

Mis gibi bir 1 Ocak hediyesi

Pandemi sürecinde canlı yayınlar yapan, online konserler veren Sıla ve Yalın, bir süredir birlikte müzik yapıyorlardı zaten. Bunun bir şarkıyla taçlanması bekleniyordu. Ve sonunda hayalimiz gerçek oldu. 'Ver O Zaman Gömleklerimi', ikilinin yeni yıl konserinden sonra hemen karşımıza çıktı 1 Ocak 2021'de. Şarkıya önce Sıla, sonra Yalın eşlik ediyor. Ortaya müthiş bir düet çıkıyor. Girişi, gelişmesi ve sonucu çok başarılı şarkının. Dinleyende bir kez daha dinleme ihtiyacı hissettiriyor.

 

 

Uzun vadede de dinlenecek bir şarkı

'Ver O Zaman Gömleklerimi' ne sadece bir Yalın ne de sadece bir Sıla şarkısı. İkili, kendi imzalarını şarkıya eklemiş ve ortaya hem bir Yalın hem bir Sıla hem de bir Sıla & Yalın şarkısı çıkmış. 'Ver O Zaman Gömleklerimi', 2000'ler Türkçe pop'unun akustik hit'lerini özleyenleri kucaklamayı başarıyor. Özellikle akılda kalıcı nakaratıyla da birçok kişinin dikkatini çeken bir şarkı oluyor. Şarkının mutlaka bir radyo hit'ine dönüşeceğini, uzun vadede ikilinin en sevilen şarkılarından biri olacağını tahmin etmek güç değil.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak