Geri Dön
Siyaset'2023'te yeni bir destan yazacağız'

'2023'te yeni bir destan yazacağız'

AK Parti İstanbul Mahalle Başkanları, Kızılcahamam İstişare ve Değerlendirme Kampı'nda bir araya geldi. Kamp programına, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin yanı sıra İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve 962 mahalle başkanı katıldı.

'2023'te yeni bir destan yazacağız'

ANKARA Milliyet - Yıldırım yaptığı konuşmada, program kapsamında 2024 yerel seçimleri öncesi teşkilat çalışmaları kapsamında neler yapılması gerektiğine karar verileceğine işaret ederek, şunları söyledi: "962 mahallemiz var. Ortalaması 50 bin nüfus. Öyle mahallelerimiz var ki bir ilimizin nüfusundan daha büyük. Bunun bize yüklediği sorumluluğun anlamı açık. Bir mahallenin sorunları, o mahallede hasta olan komşularımız, hemşehrilerimiz, devlet dairesiyle sorun yaşayanlar, işleriyle ilgili beklentileri olanlar, bütün bunların müracaat edeceği yer mahalle başkanımızdır. Biz mahalle başkanlarının ne anlama geldiğini İstanbul seçimlerinde gördük. Onun için bu sorumluluğun önemini biliyoruz. 2023'e giden yolda yine yazacağımız destanın altında mahalle başkanlarımızın imzası olacak."

'Cevabı vereceğiz'

Yıldırım, "AK Parti'nin başarısının arkasında milletin duası vardır; mahalle başkanlarımızın çalışması vardır. AK Parti, bugünkü dalgalı şartlardan medet umanlara 2023'te yine en büyük cevabı verir. 2023'te yeni bir destan yazacağız. İstanbul olarak bu işin öncülüğünü yapmaya hazırız. 2023; 2024'e giden seçimdir. 2024'te de İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye'de AK Parti'nin yerel siyasetiyle hemşehrilerimizi buluşturacağız."