Geri Dön

'24 Haziran’ı da Erzurum’la  taçlandıralım'

Partisinin ilk seçim mitingini Erzurum’da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil projesini durduracağını söyleyen CHP’nin adayı İnce’ye “O bisiklete binmeye devam etsin. Almanya’daki fabrikayı övüyor, bu ne gaflet” karşılığını verdi.

'24 Haziran’ı da Erzurum’la  taçlandıralım'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından ilk mitingi Erzurum’da beraber yaptı. Milli mücadelenin sembol şehirlerinden olan Erzurum’dan mitingleri başlatan Erdoğan, son üç seçimdeki geleneği de bozmamış oldu. “Özlenen beklenen lider Anadolu’nun yiğit evladı geliyor” sözleriyle kürsüye gelen Erdoğan, ilk mitinginde 1 saati aşan bir konuşma yaptı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ: 24 Haziran seçimleri vesilesiyle huzurlarınızdayım. Kampanyaya nereden başlayalım dedik. Bundan önce olduğu gibi kongremizi tarihte nasıl Erzurum Kongresi ile taçlandırdıysak 24 Haziran’ı da Erzurum’la taçlandıralım. Bu topraklarda hep güzel başlangıçlar yaptık. Malazgirt’te, İznik’te, Söğüt’te Ankara’da Cumhuriyetle güzel bir başlangıç yaptık. Şimdi 24 Haziran’a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz. Güçlü Meclis, güçlü hükümet ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığı’nda şahsımı; Meclis’te Cumhur İttifakı’nı ve Ak Parti’yi desteklemeye hazır mıyız?

BOSNA SİZE YETTİ: Güçlü bir ses verin ki Anadolu’nun dört bir yanından duyulsun. Hatta öyle bir seslenin ki dünyanın dört bir yanında bize dost olan kalpleri ferahlatsın husumet besleyen yürekleri titretsin. İşte Avrupa’da PKK terör örgütünün PYD’nin YPG’nin ön kuvveti durumunda olan HDP’ye meydanlarda miting yapma müsaadesi veren yönetimler Ak Parti’ye oralarda müsaade etmiyorlar. İstenesiniz de istemeseniz de Bosna-Hersek size yetti. Şimdi de Erzurum’dayız dadaşlar size yeter.

SONUNA KADAR KOVALAYACAĞIZ: Milli mücadele döneminde Erzurum’dan başlayan yolculuğumuz düşmanı Ege’de denize dökmemize kadar kesintisiz sürmüştür. 24 Haziran seçimleri için yine Erzurum’dan yola çıkalım istedik. Bir ara bölücü teröristler Erzurum’a musallat olmaya çalıştılar ama tutunamadılar. Dadaş’ın olduğu yerde hiç terörist olabilir mi, barınabilir mi. Hele 24 Haziran öncesi sakın ha, buna çok dikkat edelim. Burada dört dörtlük bir gayretle inşallah tümünü alalım. 6’da 6 yapalım.

BİSİKLETE BİNSİN: Biz bugüne kadar lafla değil hep icraatlarımızla milletimizin karşısına çıktık. Çıkmış biri ‘ben diyor araba maraba üretmem.’ Benim için ‘20 yıl geriden takip ediyor’ diyor. Sonra da Almanya’da bir otomobil fabrikasını gezmiş. O bisiklete binmeye devam etsin. Kaç yıl geriden geliyor belli. O bisiklette de bazen sağa bazen sola gidiyor. Hayatları böyle bunların. Dikili ağaçları yok. Öbürü de diyor ki ‘ben diyor Kanal İstanbul’u yaptırtmayacağım’ diyor.

BU NE GAFLET: Ana muhalefetin adayı çıkmış ne kadar projemiz varsa hepsini iptal edeceğini söylüyor. Yerli otomobile karşı çıkarken Almanya’daki otomobil fabrikasını övüyor. Bu ne gaflet ya. Bu lafı eden kişinin anlaşılan o ki Türkiye’nin yılda 28 milyar dolarlık otomotiv fabrikaları olduğundan haberi yok. Ne cehalet. Almanya’daki fabrikayı gezeceğine git bizim otomobil fabrikalarını gez.

KILIÇDAROĞLU BİLİYOR: Genel başkanlık mücadelesini kaybeden bir ismi Türkiye’nin yönetimine aday göstermeleri bu işi ciddiye dahi almadıklarını işaret ediyor. Genel Başkanı’na dedi ki; ‘sen Cumhurbaşkanı adayı olacaksın, olmazsan ben olacağım’ dedi. ‘Ya bir iki üç dört beş girdin seçilemedin’ dedi. Şimdi bugün Genel Başkanı, onu, ‘gel bakalım Muharrem’ diye çağırıp aday gösterince koşa koşa gidiyor. Bu kişinin Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini en iyi onu aday gösteren biliyor.

LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ: Erzurum’a spor tesisleri yaptık, Erzurum hakkını verdi. Erzurumspor süper lige çıktı tebrik ediyorum. Biz çıraklığı belediye başkanlığında yaşadık. Kalfalığı Başbakanlıkta yaşadık, ustalık dönemi başladı, devam ediyoruz. Şimdi diyoruz ki usta yola devam ediyor. Dadaşlar hiçbir mücadelede yalnız bırakmadı inanıyorum ki 24 Haziran’da da yalnız bırakmayacak.

BU OYUNA GELMEYİN: Milletimizin cumhurbaşkanlığında yüzde 50’nin üzerinde destekle; milletvekilliğinde de Meclis çoğunluğunu vermek suretiyle yine yanımızda olacağına inanıyorum. Cumhur İttifakı kurduk MHP ile. Cumhur İttifakı ile Bahçeli ile birlikte bir yoldayız. Ak Parti, MHP olarak çıktığımız bu yolda araya fitne fesat sokmak isteyenler olabilir. Sakın bu oyunlara gelmeyin. Cumhur İttifakı’yla diğerlerini yerle yeksan edeceğiz.

‘Kimse bize bulaşmasın’

Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı operasyonuyla terör örgütlerine neler yaşattığımızı biliyorsunuz değil mi? Kimse bizimle oynamasın, kimse bize bulaşmasın. Bulaşırlarsa PKK’sı da PYD’si de YPG’si de DAEŞ’i de FETÖ’sü de hepsi kaçacak delik arayacak. Terör örgütlerinin kanlı ve sinsi saldırılarına karşı verdiğimiz samimi mücadele ülkemizin beka mücadelesinin sembolüydü. 5 yılda kesintisiz süren denemelerle önce kazanımlarımıza göz diktiler. Önümüze çıkartılan engelleri milletimizle bir olup kükremiş sel gibi bentlerimizi aşarak çiğnedik.

Otel odasında kadın cinayetine ilişkin aranan şüpheli yakalandıİstanbul Bayrampaşa’da bir otel odasında 9 gün önce iple boğularak öldürülmüş halde bulunan Ferdane Kurt isimli 3 çocuk sahibi kadının katil zanlısı olarak aranan Cemil Yar yakalandı. Küçükçekmece İlçe ve Cinayet Büro ekiplerinin ortak operasyonuyla saklandığı adreste yakalanan katil zanlısı emniyette sorguya alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber