Geri Dön
Siyaset‘31 Mart beka seçimidir’

‘31 Mart beka seçimidir’

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara’da belediye başkan adayı tanıtımında isim vermeden İnce’ye yüklendi: “Vay densiz vay, bekayı zekâ sorunu olarak görmek, ancak senin gibi mankurtların işidir. 31 Mart beka seçimidir”

‘31 Mart beka seçimidir’

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, “Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunudur. Bu yaklaşımdan uzak durmamız lazım” sözlerine sert ifadelerle yanıt verdi. İnce’yi isim vermeden anan Bahçeli, “Vay densiz vay, bekayı zekâ sorunu olarak görmek, ancak senin gibi mankurtların işidir” tepkisini gösterdi.

Cumhur İttifakı kapsamında bazı il ve ilçelerde aday çıkarmayarak AK Parti’yi destekleme kararı alan MHP, dün belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Tanıtım, MÇP’nin MHP’ye dönüşmesinin 26. yıl dönümünü olan 24 Ocak 2019’da, Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Bahçeli, özetle şunları kaydetti:

VAY DENSİZ VAY: İnce ince nifak taşları döşeyen, kıyıda köşede, orada burada partisinin genel başkanını hedef alan bir zat da, cumhurbaşkanı adaylığında yaşadığı şok ve hezimeti atlamadığından ağzından çıkanı kulağı duymayacak bir noktaya savrulmuştur. Aklı epey incelmiş bu zavallıya göre, sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zeka sorunuymuş. Bu yaklaşımdan da uzak durulması lazımmış. Gerçi gafile kelam, nafile kelamdır ama yine de biz hak edene hak ettiği gibi söyleyeceğiz. Bu ucube zihniyete layık olduğu muameleyi yapacağız. Vay densiz vay, bekayı zekâ sorunu olarak görmek, ancak senin gibi mankurtların işidir ancak senin gibi sabah başka akşam başka konuşan çarkıfeleklerin üslubudur.

YOK MU SAYACAĞIZ: Zillet beğenmedi, zillet sevinmedi, zillet takdir ve tebrik etmedi diye bekamızı yok mu sayacağız? Kaldı ki, CHP-İP-HDP-PKK-FETÖ’den oluşan, arkalarında Türk düşmanlarının bulunduğu zillet koalisyonu 31 Mart’ı beka görseydi biz kendimizden şüphe eder, acaba doğru mu yapıyoruz diye kendimizi sorgulardık. Be hey cahil, be hey zalim, be hey zillet ittifakı, hakla batılın, doğruyla yanlışın, caniyle şehidin, aynı safta toplandığını, aynı hizaya geldiğini bir kez olsun gördünüz, bir kez olsun duydunuz mu? 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri beka seçimidir.

‘31 Mart beka seçimidir’

VATAN TEHLİKEDE: ABD’nin, ‘Suriye’den çekildim çekiliyorum’ iddiaları her geçen gün anlam ve inandırıcılığını kaybediyor. Türk milleti Fırat’ın doğusuna girilmesini, teröristlerin imha edilmesini sabırsızlıkla bekliyor. Kaybedilen her gün, her saat, her an aleyhimizedir. Fırat’ın doğusu hainlerden temizlenmedikten sonra vatan tehlikededir. Sınırlarımızdan başlayarak 30 km’lik derinliğe kadar bir güvenli bölge kurulacaksa, bunun denetim, kontrol ve yönetimi kesinlikle Türkiye’de olmalıdır.

GAFLET VE DELALET PENÇESİ: Güvenli bölge önerisini, terör örgütlerinin güvenliği için planlayanlar ateşle oynamaktadır. Türkiye’ye karşı güvenli bölge kurmayı aklından geçirenler gaflet ve dalaletin pençesindedir. Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğini tehdit eden terör örgütleriyle mücadelede hiçbir devletten, hiçbir güç odağından müsaade istemeyecek, izin alma sırasına girmeyecektir. Biz onuruna düşkün, adam gibi adam bir milletiz.

BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ: Menbiç yol haritasına uymayan, PKK/YPG/PYD’yi Kürt kökenli kardeşlerimizle ilişkilendiren ABD, kontrollü ve yönetilebilir bir istikrarsızlık sarmalıyla aziz milletimizin sabrını test etmektedir. MÇP’nin MHP’yle bütünleştiği 24 Ocak 1993 4. Olağanüstü Kongresi’nde merhum Başbuğumuz aynısıyla şöyle seslenmişti: ‘Birlikte hayır, ayrılıkta azap vardır. Kürtler ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürt’üz. Biz ne kadar Türk’sek onlar da o kadar Türk’tür’. Hepimiz birlikte Türk milletiyiz. Geçtiğimiz yılın haziran ayında rotası çizilen Menbiç yol haritasına riayet edilmelidir. Geç kalırsak hainler gemi azıya alırlar.

‘31 Mart beka seçimidir’

‘Cumhur için istikrar’

- Sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye’nin dört bir yanından MHP’ye gönül veren pek çok vatandaş salona geldi.

- Toplantıya MHP milletvekilleri, il ve ilçe başkanları da katıldı.

- Salona, “Sağduyunun Birlikteliği Cumhur İttifakı” pankartı asıldı.

- Salonda oluşturulan platformda, MHP’nin seçim sloganı olarak belirlenen, “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” ifadesi yer aldı.

- Salon, dijital ekranlar, bayraklar ve Türkiye haritasıyla süslendi.

- Aday tanıtım toplantısı Osmaniye Belediyesi’ne ait Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından Mustafa Yıldızdoğan konser verdi.

- Saat 13.53’te salona giren Bahçeli, katılımcıları bozkurt işareti yaparak selamladı. Bahçeli, sahneye çıktığında da katılımcıları bozkurt işareti yaparak selamladı. Katılımcılar da, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” diyerek Bahçeli’yi alkışlarla karşıladı.

Eşi bebeğini kaçırdı, sözleri şok etti: Bebeğimin canına kastettilerAnkara'da, boşanma aşamasındaki eşi Levent Sözen'in balkondan atlayarak, kaçırdığı 4 aylık bebeğine 24 saat geçmeden polisin çalışmasıyla kavuşan Nergiz Sözen (30), "Soğuk suyla mama yapmaya çalışmışlar. Bebeğimi kusturmuşlar ve eziyet etmişler. Bebeğimi teslim aldığımda gözleri kırmızı ve şişti. Resmen bebeğimin canına kastettiler" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler