Geri Dön

345 saatlik maraton böyle bitti!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ile TBMM Genel Kurulundaki görüşmeleri 345 saat sürdü.TBMM Genel Kurulu'nda 2019 Mali Yılı bütçesinin kabul edilmesinin ardından AK Parti ve MHP milletvekilleri, bol bol fotoğraf çektirdi.

345 saatlik maraton böyle bitti!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 23 Ekim'de başlayan bütçe maratonunda 101 kamu kurum ve kuruluşu ile 125 üniversitenin bütçeleri müzakere edildi. 22 Kasım'a kadar süren görüşmelerde, 19 birleşimde 190 saat 34 dakika çalışma yürütüldü.

Komisyondaki yoğun çalışmanın ardından 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı, 10 Aralık'ta Genel Kurula geldi.

Çalışmalarını hafta sonları dahil aralıksız sürdüren Genel Kurulda, bütçe görüşmeleri kapsamında 12 birleşim gerçekleştirildi.

"2018'in en uzun gecesi"nde tamamlanan bütçenin Genel Kurul mesaisi 155 saat sürdü.Bütçenin komisyon ve Genel Kuruldaki görüşmelerinde 4 bin 298 sayfa tutanak tutuldu.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

2019 Mali Yılı bütçesinin tamamlanmasından sonra AK Parti ve MHP milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı kutlamak için uzun kuyruk oluşturdu.

Milletvekilleri, daha sonra bol bol fotoğraf çektirdi. Özellikle AK Parti milletvekilleri, Meclis fotoğrafçısına toplu halde poz verirken, cep telefonlarıyla da selfie çekti. TBMM Başkanı Binali Yıldırım da milletvekillerinin isteğini kırmayarak poz verdi. Yıldırım, grup başkanvekilleriyle Meclis Başkanlığı kürsüsünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Binali Yıldırım, basın locasında bütçe görüşmelerini takip eden foto muhabirlerine de el salladı. MHP'li milletvekilleri ise Genel Başkan Devlet Bahçeli etrafında toplanarak, fotoğraf çektirdi.

Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir görüşme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber