Geri Dön

5 isim hem kabinede hem MKYK'da yer aldı

Başbakan Binali Yıldırım Genel Başkan seçildiği kongrede MKYK'ya giren 5 isim yeni kabinede de yer buldu.

5 isim hem kabinede hem MKYK'da yer aldı

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümetin Bakanlar Kurulu açıklandı. Yeni kabinede sürpriz isimler yer aldı. Kabinde yer alan bakanların büyük çoğunluğunun partinin en üst karar organı olan MKYK'da yer almaması dikkat çekti. Sadece Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Nurettin Canikli, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile İçişleri Bakanı Efkan Ala hem MKYK'da hem yeni kabinede yer bulan isimler oldu.

MKYK'YA SEÇİLİP BAKANLIK KOLTUĞUNU KAYBETTİ

Pazar günü yapılan Ak Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongere'de partinin en üst karar organı olan MKYK'ya seçilen Sema Ramazanoğlu, Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Müezzinoğlu, Cevdet Yılmaz yeni kabinede yer bulamadı.

MKYK'DAN GİTTİLER AMA...
Fatma Betül Sayan Kaya, Mehmet Özhaseki, Mevlüt Çavuşoğlu, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Recep Akdağ, Süleyman Soylu, Faruk Çelik ise yeni Bakanlar Kurulu'nda yer buldular.

Uçan çatıdan son anda kaçarak kurtulduKONYA'nın Karapınar ilçesinde kaldırımda yürüyen çatı ustası Serdar Kılıçlı, fırtına nedeniyle bir binanın uçan çatısından son anda kaçarak kurtuldu. O anlarda güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber