Geri Dön
Siyaset‘Adayımız, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak’

‘Adayımız, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti’nin, Millet İttifakı’nın, ‘Cumhurbaşkanı adayı kim olacak’ diyorlar. Hiç merak etmeyin. Adayımız, 13. Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

‘Adayımız, Türkiye’nin  13. Cumhurbaşkanı olacak’

Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, milletin 15 Temmuz darbe girişiminde destansı duruşuyla, demokrasi yoluna baş koyduğunu bir kez daha dünyaya ilan ettiğini söyledi. Akşener, “Hal böyleyken bizler önce iktidarın 15 Temmuz felaketinden ders alacağını umduk. Maalesef bu umudumuz boşa çıktı. Hukukun üstünlüğünü, liyakati, demokrasinin gereklerini kavrayacaklar diye umduk. Tam aksine geçen her sene Türkiye’yi, demokrasiden, adaletten ve devlet aklından daha da uzaklaştırdılar” dedi. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefeti kastederek, “Bunlara ülkeyi teslim etmeyeceğiz” dediğini belirterek, “İktidar teslim edilmez, devredilir” dedi.

Akşener ayrıca, bazı kesimlerin her yerde aynı soruyu sorduklarını belirterek, “İYİ Parti’nin, Millet İttifakı’nın, Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?’ diyorlar. Buradan, kendilerine açık ve net cevap vermek istiyorum: Rahat olun. Hiç merak etmeyin. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. Kesin bilgi, yayalım” ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bayraktar DİHA TEKNOFEST'te ilk kez görücüye çıkıyorBAYKAR Savunma son paylaşımıyla sosyal medyada büyük merak uyandırdı. Atatürk Havalimanı'nda yarın başlayacak TEKNOFEST'te ilk kez DİHA görücüye çıkıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler