Geri Dön

AK PARTİ CHP’NİN NABZINI YOKLAYACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongresi’nden sonra oluşturulan partinin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile dün tam kadro toplandı.

AK PARTİ CHP’NİN NABZINI YOKLAYACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında şok referandum sonucu çıkan ve Köşk’e gönderilen yerel seçimlerin öne alınmasına yönelik anayasa değişikliğinin yeni yol haritası tüm alternatifleriyle masaya yatırıldı. Kış ayında referandum yapılmasının yeni sıkıntılar doğuracağı için Köşk’ün geri göndereceği üzerinde durulan MYK’da CHP’nin de desteğini alma ve geri çekme de dahil tüm alternatifler değerlendirildi. Toplantıda 2. bir yol kazasına uğramamak için uzlaşmaya yönelik her yolun denenmesi üzerinde duruldu. Erdoğan başkanlığında yaklaşık 3.5 saat süren MYK toplantısında yerel seçimlerin öne alınarak 27 Ekim 2013 tarihinde yapılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinden çıkan şok referandum sonucu değerlendirildi. Bu çerçevede CHP ile görüşülmesi ve gerekirse yerel seçimlerin tarihinin değiştirilmesi toplantıda öne çıkan görüşlerden biri oldu. AK Parti Grup yönetiminin CHP grubunun bu çerçevede nabzını yoklayacağı belirtildi. Yapılan temasların ardından da tekrar konunun MYK’da değerlendirilmesi benimsendi. Bazı üyeler de daha önceki anayasa değişikliğinde olduğu gibi düzenlemenin yürürlüğe girmeden TBMM tarafından geri çekilebileceği üzerinde durdu. Ancak ağırlıklı görüşün CHP’nin de destek verebileceği bir formül ile yerel seçimlerin erkene alınması oldu.

Kurmaylarıyla konuştu
Ak Parti MYK’ya şu isimler katıldı: Genel Sekreter Haluk İpek, genel başkan yardımcıları Ekrem Erdem, Nükhet Hotar, Edip Uğur, Salih Kapusuz, Süleyman Soylu, grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Mahir Ünal, Başbakan Danışmanı Yalçın Akdoğan, Grup Başkanvekili Ahmet Aydın. Genel başkan yardımcıları Mehmet Ali Yahin, Hüseyin Çelik, Ömer Çelik, Menderes Türel, Numan Kurtulmuş, Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu, genel başkan danışmanları Şaban Dişli, Akif Gülle, Grup Başkanvekili Nurettin Canikli.HABER MERKEZİ/ Fotoğraf: YASİN BÜLBÜL-AA

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber