Geri Dön

Ak Parti’de aday teamülü 16-17 Mayıs’ta

Ak Parti’de, 22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olağanüstü kongre için, “aday temayülü” 16-17 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Kongre hazırlık komisyonunda da görev yapan Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ın çağrısıyla gerçekleştirilecek toplantılarda, il başkanları, milletvekilleri, MKYK (Merkez Karar ve Yönetim Kurulu) ile partinin kurucu üyelerinden adaylık için, “tek isim” önermeleri istenecek.

Toplantılara Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılıp katılmayacağı ise henüz netleşmedi. Parti yönetimi, teşkilat atamalarıyla ilgili yetkisinin MKYK’ca geri alınmasının ardından Davutoğlu’nun, “bırakma” kararı üzerine olağanüstü kongrenin apar-topar gündeme gelmesine karşın, her önemli kararda olduğu gibi yeni Genel Başkan adayının tespitinde de, “temayül” geleneğinin sürdürülmesine karar verdi.

İlk temayül yoklaması 16 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 17 Mayıs’ta ise milletvekilleri, partinin kurucu üyeleri ile MKYK üyelerine, “Ak Parti Genel Başkan adayı olarak kimi görmek istersiniz” sorusu yöneltilecek. Edinilen bilgiye göre katılımcılardan adaylık için, “tek isim” önermeleri istenecek.

"Senin harcadığın parayla biz sigara yakıyoruz!"Sosyal medya hesapları üzerinden yemek yerken canlı yayın yapan 2 genç kadınla yanlarındaki kişinin, ateşe verdikleri 200 TL'lik banknotla sigaralarını yaktıkları anlar, tepki büyük topladı. Çok sayıda kullanıcı, bu kişilerin yakalanıp, cezalandırılmasını istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber