Geri Dön

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan: Esed rejimini kınıyorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan,  "Hiçbir günahı olmayan Kerim bebeğin yaşadığı bu şiddet ve travmanın bedelini kim  ödeyecek? Kerim bebeğe destek veriyor, Esed rejimini kınıyorum." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan: Esed rejimini kınıyorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AA Eskişehir bürosunu ziyaretinde, Suriye'de Esed rejiminin kuşatmasındaki Doğu Guta'da 1 aylıkken annesini ve sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ülkesinde felaketlere yol açan Esed rejiminin yıllarca halkına yönelik terörüne şahit olduklarını anlatan Karacan, bu zalim anlayıştan en çok çocuklar ve kadınların zarar gördüğünü dikkati çekti.

Kerim bebeğin, Esed'in terörüyle mücadelede adeta sembol bir isim olduğunu vurgulayan Karacan, "Esed rejiminin Doğu Guta saldırısına sokakta annesiyle yakalanan Kerim bebek, sol gözünü kaybetti, başından ağır yaralandı. Hiçbir günahı olmayan Kerim bebeğin yaşadığı bu şiddet ve travmanın bedelini kim ödeyecek? Kerim bebeğe destek veriyor, Esed rejimini kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Karacan, Kerim bebeğin dramını paylaşmak için fotoğraf çektirirken eliyle sol gözünü kapattı.

Ağrı'da kaçak göçmenleri taşıyan minibüs devrildiAğrı'da, içinde 25 kaçak göçmenin bulunduğu tahmin edilen minibüsün şarampole devrilmesi sonucu 17 kaçak göçmen yaralandı. Kaza sonrası 7 kaçak göçmenin ise kaçtığı iddia edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber