Geri Dön

AK Parti Sözcüsü Ünal: Şu anda istifası istenen başkan yok! Ama...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,"Biz teşkilat ve belediyeleri elden geçireceğimizi söyledik. 2019 yılında özellikle İstanbul ve Ankara'da bir sorun yaşamak istemiyoruz. Performans kriterleri çerçevesinde değerlendirme sürüyor.Şu anda istifası istenen beledi başkanı yok. Ama bundan sonra olmayacak anlamına gelmez. Yıl sonuna kadar çalışmamızı tamamlayacağız"dedi. Erken seçim iddialarıyla ilgili de konuşan Ünal, "Gündemimizde böyle bir şey yok"ifadesini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ünal: Şu anda istifası istenen başkan yok! Ama...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Habertürk TV'de katıldığı programda bazı belediye başkanlarının istifa edeceği iddialarıyal ilgili konuştu. "Biz kendi arkadaşlarımızla pazarlık yapmayız, tehdit etmeyiz" diyen Ünal'ın açıklamalarının satır başları şöyle: "Burada kafaların karışık olmasını gerektiren bir durum söz konusu değil. Bu dezenformasyon ciddi anlamda herkesi rahatsız ediyor. Biz AK Parti olarak yapmak istediğimiz her şeyi net bir dille kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bazı iletişim kazaları dünyanın heryerinde olabilir.Cumhurbaşkanımızın siyasete geri dönüşü ile birlikte, Cumhurbaşkanımız '1. Teşkilatlarımızı yeniden değerlendireceğiz. 2. Belediyelerimizi gözden geçireceğiz. 3. Hükümete de "180 günlük eylem planınızı hazırlayın, bize getirin. Ne yapacaksınız bizimle paylaşın' dedi. Yüzde 50+1 almak kolay değil. Bu çerçevede biz teşkilatlarımızla ilgili şu ana kadar ciddi değişiklikler yaptık. En son 4 il başkanımız değişti.

"BÜYÜKŞEHİRLERDE 2019'DA SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORUZ"

Belediyelerimizle ilgili de yerel yönetimler başkanlığımızın bizzat, belediye başkanlarımızın kendilerinin talep ettiği, "kendi performanslarınızı bizimle paylaşın" dedik. Borçlanlarından, ihtiyaç ve taleplerinden seçim öncesi vaatlerina kadar, bunların ne kadarını gerçekleştirmiş, gerçekleştirmemiş, bunlar düzenli olarak zaten yerel yönetimler başkanlığımız ile paylaşılıyor. Sorun yaşamak istemiyoruz. Özellikle 2019 yılında İstanbul ve Ankara'da sorun yaşamak istemiyoruz. Başarısızlığa asla tahammülümüz olamaz. Bu çerçevede yaptığımız değerlendirmelerle de belediye başkanlarımızla görüşüyoruz. Kılıçdaroğlu çıkmış, "istifa eden ya yolsuzluk yapmış ya Bylockçudur" diyor.

Sandıkla seçilenin sandıkla gitmesi gerekir evet, bizim en çok mücadelesini verdiğimiz konu budur. Bir ille ilgili karar verilirken oturulup 2 kişinin istişaresi değildir. O ilin milletvekilleri ile, ilçe, il belediye başkanları ile istişare edilir. İl başkanımız, milletvekilimiz, teşkilatlarımız, kadın, gençlik kollarımızın hepsi bir takım mantığı ile çalışırlar. Bir sorun çıktığında bu il başkanından kaynaklanıyorsa biz il başkanımızı çağırırız. "Bazı aksamalar var, sen buraya uyum sağlayamadın, seni başka bir yerde değerlendirelim" deriz. İl başkanımıza diyoruz ki; teşekkür ediyoruz.

'ŞU ANDA İSTİFASI İSTENEN BELEDİYE BAŞKANI YOK'

Belediye başkanlarımız ile ilgili de şu anda değerlendirmelerimiz devam ediyor bu çerçevede. Şu anda genel merkezin herhangi bir belediye başkanından istifa talebi olmadı ama bundan sonra böyle bir durum söz konusu olmayacak anlamına gelmiyor. Belediye başkanlarıyla ilgili çalışmayı yıl sonun akadar tamamlamayı planlıyoruz.

'GÜNDEMİMİZDE ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL'

Bizim şu anda hiçbir şekilde gündemimizde bir erken seçim söz konusu değil. Türkiye'yi böyle bir ortamda bir de erken seçimle Türkiye'yi meşgul etmek çok büyük bir haksızlık olur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün grup toplantısı sonrası gazetecilerin 'Melih Gökçek'in istifası istendi iddiası ile ilgili sorusuna şu yanıtı vermişti: "Partimizin, herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire... Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu."

BAHÇELİ'NİN '82 KERKÜK, 83 MUSUL' AÇIKLAMASI

AK Parti olarak bizim bir siyasetimiz var, MHP'nin, CHP'nin bir siyaseti var. HDP'nin bir siyasetinin olduğunu söyleyemem. Dolayısıyla MHP böyle bir dil ve üslup kullanabilir. Bizim siyasetimiz daha merkezde, daha kucaklayıcı.

MTV ZAMMI

Zam üstünden bir indirim beklemiyoruz. Sadece şunu söyleyebilirim; açıklanan oranın tekrardan bir değerlendirilmesi ve bunun yeniden sınıflandırılıp makul bir çerçeveye getirilmesi konuşulan. Tabii ki biz hava savunma sistemimizi kuracağız, ülkemizin güvenliği açısından füze sisteminden tutun da kendi tankımızı, bunların hepsini üretiyoruz. Biz savunma sanayiine ağırlık vereceğiz. Maliye Bakanımız "buranın geliri tamamen savunma sanayiine aktarılacak" dedi. Başka kaynaklar oluşturulduğunda da MTV'den planlanan rakamı aşağı çekeceğiz. Yeni kaynaklar oluşturduğunuz zaman, buna bakacağız, bu kaynaklar oranında da oradan gelmesi düşünülen kaynak revize edilecek.

HAKKARİ'DEKİ ŞEHİTLER

Hakkari'de 4 askerin şehit olduğu, 4 askerin ise yaralandığı terör saldırısıyla ilgili de konuşan Ünal, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Terörün oradaki sivilleri nasıl katlettiğini görmeyen, uluslararası kamuoyunda eli kanlı katilleri özgürlük mücadelesi veren savaşçı gibi gösteren bir akılla da Türkiye mücadele ediyor.Terör örgütünün yaptığı mücadeleyi bize birileri bir siyasi mücadele gibi yutturmaya çalıştılar. Bugün Türkiye'nin içinde milli ve yerli bütün unsurlarla birlikte AK Parti bir mücadele yürütüyor. Her bir siyasi partinin bu üst bakış açısında, Türkiye'nin birliği, beraberliği bilincinde bizim bir araya gelmemiz gerekiyor"dedi.

[[Video_[[Video_DZfrfgAVxAYz]]]]

Genç kadın komşuları tarafından darp edildi! Beni öldüreceklerdiŞanlıurfa’da genç kadının oğlu ile birlikte komşuları tarafından darp edildiği anlar kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber