Geri Dön

AK Parti ve CHP’yi eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda AK Parti ve CHP’yi eleştirerek, "Teröre karşı dik duramıyorsunuz. Terörün siyasetin bir aracı olarak kullanılmasını engelleyecek hiçbir adımı atmıyorsunuz" dedi.

AK Parti ve CHP’yi eleştirdi

MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Vural, konuşmasının başında Çanakkale şehitlerini anarak, "Çanakkale Savaşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ön sözü, Kurtuluş Savaşı da son sözü olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır. Aslında Çanakkale, Kurtuluş Savaşı’nın vurduğu mührü sökmek isteyenlere karşı da büyük bir mücadele sürdürüyoruz. Maalesef bu kadim topraklarda bizim varlığımızı hazmedemeyen emperyalistler, yüz yıl önceki projelerini devreye sokarak aynı seslerine ulaşmak için her türkü yolu deniyorlar. Türk milleti geçilmeyecektir" dedi.
Avrupa ülkelerinin de Türkiye’deki terör olaylarına karşı tutumunu eleştiren Vural, Brüksel’de Avrupa Konseyi toplantı salonuna yakın bir yerde PKK’nın çadır açtığını belirterek, "Terör örgütüne kucak açıyorsunuz. Utanmadan, sıkılmadan Türkiye Cumhuriyeti Devleti birlik ve beraberliğine kast eden terör örgütünü Türkiye-Avrupa Birliği toplantısının olduğu yere Türkiye’yi protesto için çadır açmasına izin veriyorsunuz. Bu nasıl bir zihniyettir? Kabul edilebilir değil. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş, burada bu milletin içerisinde kendi milleti ve devleti temsil etmek durumunda kalan Almanya konsolosluklarını kapatıyor, eğitim kurumlarını kapatıyor. Bu nasıl bir zihniyet, kime korku salıyorsunuz? Hepimiz, hep birlikte burada yaşıyoruz. Bunun amacı milletimize terör korkusunu yaygınlaştırmak mı? Eğer bir tedbir alınacaksa, devletimiz bu konuda bir uyarı yapmışsa, peki sizin diğer kurumlardan farkınız nedir" şeklinde konuştu.
Dokunulmazlıklara da değinen Vural, "Bölücü teröristler askerimi ve polisimi öldürürken, burada onların siyasi uzantısının dokunulmazlık zırhına girmesi terörle mücadeleyi akamete uğratıyor. Herkes elini vicdanına alsın. Hangi birimiz terörist cenazesine gidip, ’onların yolu bizim yolumuzdur’ diyenler, Ankara’da vatandaşlarımızı şehit eden bombalı saldırganların taziyesine gidenleri ya da terör örgütüne üye olup veya yardım, yataklık yapanların egemenlik hakkını kullanmasını hazmedebilirsiniz? Teröre karşı dik duramıyorsunuz. Terörün siyasetin bir aracı olarak kullanılmasını engelleyecek hiçbir adımı atmıyorsunuz. Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin geldiği nokta bu" diye konuştu.

Hafter’in kaçırdığı Türklerden 1 yıldır haber alınamıyorHatırlayacaksınız geçtiğimiz haftalarda Türk vatandaşları Nijerya'da deniz haydutları tarafından kaçırılmıştı. Bu konu günlerce gündemde kaldı. Peki ya Libya'da kaçırılan Türklerden kaç kişi haberdar? 1 yılı aşkın süredir Hafter güçlerinin elinde tutulan Türk vatandaşlarının akıbetlerini bilen var mı? Ne yiyip ne içtiklerini, yaşayıp yaşamadıklarını. Kaçırılan Türklerin yakınları bilmek istiyor. Aileler yardım bekliyor. CNN Türk’ten Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı'nın özel haberi...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber