Geri Dön
SiyasetAkar, ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Akar, ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’li mevkidaşı Lloyd Austin ile telefonda görüştü.

Akar, ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Olumlu ve yapıcı geçen görüşmede, NATO Zirvesi sonrası bölgesel ve ikili savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur” bilgisi verildi.

Öte yandan Bakan Akar, dün beraberinde kuvvet komutanlarıyla seri üretim hattından çıkan ilk milli Atmaca güdümlü füzesinin test atışını takip etti. Milli gemi TCG Kınalıada korvetinden yapılan ve başarıyla tamamlanan atışın ardından Akar, gemi personeli ile bir araya geldi. Hava Kuvvetleri’nin faaliyetlerini fedakarca yerine getirdiğini belirten Akar, şöyle devam etti: “24 Temmuz 2015’ten itibaren terörle mücadelemiz yoğunlaştı, bugüne kadar da artan bir tempoda aralıksız devam ediyor. O günden bugüne kadar baktığınızda 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz.” 

Ülkenin her tarafından yardım yağıyorAFAD'a ait Afet Koordinasyon Merkezi ve Manavgat Belediyesi Kültür Merkezi'nde oluşturulan yardım toplama merkezlerine Anadolu'nun dört bir yanından ayni yardım yağıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler