Geri Dön
SiyasetAkşener’den Cumhur İttifakı yorumu: Endişe etmeyin asla aranıza girmem

Akşener’den Cumhur İttifakı yorumu: Endişe etmeyin asla aranıza girmem

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum” açıklamasına ilişkin “Aday olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok” dedi. Akşener MHP’yi kast ederek, “Cumhur İttifakı et-tırnak; çok hissi bir ittifak. Net bir şekilde söyleyeyim, küçük ortak ve arkadaşlarına; kesinlikle aranıza girmeye niyetim yoktur, endişelenmeyin” ifadelerini kullandı.

Akşener’den Cumhur İttifakı yorumu: Endişe etmeyin asla aranıza girmem

Partisinin grup toplantısındaki konuşmasına, bazı konuklarının Meclis’e girmesi konusunda çıkarılan zorluğa tepki göstererek başlayan Akşener, her hafta milletin kürsüsünde dezavantajlı, derdi olan grupların temsilcilerini konuşturduğunu, bunun birilerini rahatsız ettiğini belirtti. Akşener, “Üzgünüm rahatsız etmeye devam edeceğim, rahat kaçırmaya devam edeceğim” dedi.

‘Hissi ittifak’

“Net bir şekilde söyleyeyim, küçük ortak ve arkadaşlarına; kesinlikle aranıza girmeye niyetim yoktur, endişelenmeyin” diyen Akşener “Cumhur İttifakı et-tırnak; çok hissi bir ittifak. Asla orada olmam, asla aranıza girmem merak etmeyin. Bu ilişkinizi devam ettireceksiniz” dedi. İktidarın salgının bu noktaya ulaşmasının tek sorumlusu olduğunu vurgulayan Akşener, “Suçu milletin üzerine yıkıp kaçamazsın, Sayın Erdoğan. Arşa çıkan vaka sayılarının, gelmeyen aşıların, o lebaleb kongrelerin sorumluluğunu alacaksın. Türkiye’yi salgın listesinin ilk sırasına çıkaran bu basiretsizliğin, bu umursamazlığın, bu beceriksizliğin hesabını, ilk seçimde milletimize mutlaka vereceksin” dedi.

 ‘Sakıncası yok’

Akşener, toplantının ardından Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’na aday olup olmayacağına yönelik soru üzerine, “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok” dedi. Akşener, “Sizin de gönlünüz adaylıktan yanaydı” şeklindeki soruya ise, “Bugüne kadar ben öyle bir şey demedim. Duydunuz mu ağzımdan? Biz, millete odaklı çalışma yapıyoruz. 20 Ocak 2020’den beri geziyorum. Bu çalışmayı yaparken şahsıma, partime veya benim herhangi hayalime yönelik ki Türkiye’den başka bir hayalim yok onu da net şekilde söyleyeyim. Seçime çok zaman var, o zaman neler olur hep birlikte görürüz” yanıtını verdi.

Fotoğraf: Mustafa İstemi

Gazze Şeridi'nden roket saldırısıGazze Şeridi'nden Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine 6 roket atıldığı bildirildi. Saldırının sorumluluğunu Hamas üstlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler