Geri Dön

Ankara 1. bölge 7. sırada ilginç tesadüf

12 Haziran’da yapılacak seçimler Ankara’da ilginç bir yarışa sahne olacak.

Ankara 1. bölgede 7. sırada AKP ve CHP’nin gençlik kolları karşı karşıya gelecek. AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Şahin ile CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Emre Doğan Ankara 1.bölgede 7. sırada yarışacak.

27 yaşındaki Emre Doğan, neden milletvekili olmak istediğini, Meclis’e girmesi halinde gençler için planlarını ve hedefini ANKA’ya anlattı.

-CHP’NİN EN GENÇ ADAYININ İLK VAATLERİ-

Sadece üniversiteli, okumuş gençlik olmadığını, Meclis’e girmesi halinde bu algıyı yıkacağını belirten Doğan, "İşsiz olan gençler var. Genç ev kadınları var. İşsizlikle ve yoksullukla mücadele edeceğim. Yeni bir anayasa hazırlanacak. Yeni anayasa da gençlere daha fazla yer verilecek. YÖK’ün kaldırılması ve harçların kaldırılması konusunda daha etkin bir çalışma yapacağım" dedi.

-HEDEFİ BAŞBAKAN OLMAK-

Siyasetteki hedefinin başbakan olmak olduğunu ifade eden Emre Doğan, "Yeri ve zamanı gelince ama genç yaşta olmak isterim" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı başarılı bulmadığını kaydeden Doğan, "Sadece basit söylemler kullanarak belli yerlere geldi, sözlerini tutmadı" dedi.

-SEÇİM KAMPANYASINI İMECE USULÜ YÜRÜTÜYOR-

Seçimler için sınırlı bir bütçe ayıran Doğan, seçim kampanyasını imece usulü yürüttüğüne işaret etti. Ufak bir bütçesi olduğunu ifade eden Emre Doğan, "Yakınlarımdan destek aldım. Arkadaşlarım destek oldu. İmece usulü diyebilirim" dedi. Doğan, seçim kampanyasında bin gencin olacağını da söyledi.

-İKİSİ DE AVUKAT İKİSİ DE GENÇLİK KOLLARINDAN GELİYOR-

Doğan’ın, Ankara 1. bölgede 7. sıradaki rakibi ise ilginç bir tesadüfü de beraberinde getiriyor. AKP’nin Ankara 1. bölge 7. sıradaki adayı Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Şahin. 1979 doğumlu olan Şahin, Emre Doğan gibi avukat.

İletişim Başkanı Altun’dan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ video paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ dayanışma kampanyasını anlatan bir video paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber