Geri Dön
Siyaset‘Aşı verileri günlük açıklansın’

‘Aşı verileri günlük açıklansın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, salgın yönetiminin şeffaflığı açısından, Türkiye’de hangi aşıdan, hangi şehirde, kaç doz bulunduğunun, bu dozların ne kadarının yapıldığının, aşı yaptıran ve randevusu olduğu halde aşı yaptırmayanların sayı, yaş ve meslek gruplarının, aşı olanlardan hastalanıp yoğun bakıma alınanların günlük olarak açıklanmasını istedi.

‘Aşı verileri günlük açıklansın’

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - İlgezdi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenirken, pandemiyi dize getirmenin tek yolunun hızlı ve yaygın aşılama olduğunu vurguladı. İlgezdi, “Ne var ki Bakanlığın mevcut aşı planlaması ve tedariği yetersiz. Günde ortalama 190 bin kişiyi aşılayabiliyoruz. Bugüne kadar sadece 13 milyon vatandaşımıza çift doz aşı yapılabildi. Kısacası şu ana kadar her 10 yurttaşımızdan 7’si aşı olmadı. Can kayıplarını en aza indirmek ve tünelin ucunda ışığı görebilmek için şeffaf bir salgın yönetimine ihtiyacımız var” dedi.

Bakan Koca paylaştı! Candan Erçetin'den aşı çağrısıÜnlü sanatçı Candan Erçetin, Sağlık Bakanlığının koronavirüs aşısı için çektiği kamu spotunda yer aldı. Erçetin, "İhmal etmeyin, ertelemeyin ki yine birlikte şarkılar söyleyelim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler