Geri Dön

Askerlik süresi kısalabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 15 aylık askerlik süresinin kısalabileceği mesajını verdi.

Askerlik süresi kısalabilir

Bedelli askerlikle ilgili yeni bir düzenleme olup olmadığı soruları üzerine Erdoğan, “Bizim için o konu kapandı, görülmüyor. Ama 15 ay askerlik uzun süre, bu konuyu çalışmak lazım” dedi. Erdoğan, Ayasofya’nın camii olarak ibadete açılmasını isteyen bir vekile de “Boşver Ayasofya’yı siz Sultanahmet Camii’ni doldurun” dedi.
Erdoğan başkanlığında üç gün süren AK Parti Kızılcahamam kampında yeni anayasa çalışmasından bedelli askerliğe, başkanlık sisteminden Ayasofya’nın ibadete açılmasına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunuldu. Basına kapalı bölümde bedelli askerliğe yönelik yaşın düşürülmesi taleplerinin olduğunun hatırlatılması ve yeni bir bedelli askerlik çalışmasının olup olmadığının sorulması üzerine Erdoğan, “Biz sulu parti değiliz, sürekli aynı şeyleri gündeme getirmeyiz. Bizim için o konu kapandı, görülmüyor. Ama 15 ay askerlik uzun süre, bu konuyu çalışmak lazım” diyerek askerlik süresinin kısalabileceğine yönelik mesaj verdi.

Muşluların ‘milli marşı’ olan türkü
Kalkınma Bakanı Yılmaz, akşam yemeği esnasında Çağlayan’ın sazla, “Burası Muş’tur” türküsünü seslendirdiğini söyledi. Çağlayan da gülümseyerek, bu türkünün “Muşluların milli marşı” olduğunu dile getirdi.
Futbol maçı
Bazı milletvekilleri ise kamptaki serbest zamanlarında futbol oynadı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün, takımların kaptanı olarak sahaya çıktığı maç, çekişmeli geçti. Bazı bakanların da bir süre izlediği maçta, Hakan Şükür’ün takımı, Süleyman Soylu’nun takımını 10-6 yendi.
‘Oğlunuz olduğunu bilseydim’
Futbol maçında, Aile Bakanı Fatma Şahin’in oğlu ile Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Ramazanoğlu’nun kızı Sara Zeynep de forma giydi. Bakan Şahin, Şükür’e, tanıştırdığı oğlunun maçta nasıl bir performans sergilediğini sordu. Şükür de “Sizin oğlunuz olduğunu bilseydim, daha çok gol atardım” diyerek güldü.

Pozantı-Ankara otoyolunda feci kazaPozantı-Ankara otoyolunun Tarsus mevkisinde kamyon ve otomobilin çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber