Geri Dön

Bağış: Eşcinsellik hastalık değildir

Alman dergisine konuşan Başmüzakereci Bağış, “Ben homoseksüelliği bir hastalık olarak görmüyorum” dedi

Bağış: Eşcinsellik hastalık değildir

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin 2013 yılında Avrupa Birliği’ne (AB) girebilecek konumda olacağını söyledi.
Alman dergisi Spiegel’in AB, Ermeni sorunu ve Ergenekon soruşturmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Bağış, “1959’dan beri üyelik için bekliyorsunuz. Bu kadar uzatılması aşağılayıcı değil mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

‘Bizim de hatamız oldu’
“Hayır, bizim de hatalarımız oldu. 1959’dan bu yana 3 askeri darbe yaşadık. Ne bir siyasi vizyonumuz vardı ne de Avrupa’nın ne anlama geldiğini anlamıştık.”
Derginin, “Soykırım kelimesini kabul etmiyorsanız, neden Iğdır’da bir soykırım müzesi kurdunuz?” sorusunu, “Etki, tepki ilişkisi” diye yanıtlayan Bağış, “Bu müze bir gün, ‘ortak acılar’ müzesi olabilir. Ermenilerin acı çektiğini yalan-lamıyorum ki” dedi.
Bağış “Bazıları İslamlaşma işareti görüyor: Restoranlar içki ruhsatlarını kaybediyor, el ele tutuşan gençler rahatsız ediliyor, Aile Bakanı homoseksüelliği hastalık olarak nitelendiriyor” sorusuna da şu yanıtı verdi:
“Ben homoseksüelliği bir hastalık olarak görmüyorum. Fakat tarihçi olmadığım kadar doktor da değilim. Ayrıca Türkiye’nin muhafazakârlaştığını da düşünmüyorum. Sadece muhafazakârlar geçmişe göre daha çok görünüyorlar.”

Türkiye'nin en doğusunda Mehmetçik yeni kamuflajı giymeye başladıMEHMETÇİK için tasarımı 2019'da tamamlanan, tedarik işlemleri ise Milli Savunma Bakanlığınca 2020'de gerçekleştirilen yeni tip eğitim elbiseleri Türkiye'nin en doğusunda da ulaştırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaz aylarında aşırı sıcak ve kışın ise karla kaplı sıfırın altındaki sıcaklıklarda terörle 7/24 mücadele veren Mehmetçik de yeni kamuflajını giymeye başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber