Geri Dön
SiyasetBahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeli

Bahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afganistan’daki gelişmeleri değerlendirirken “Mesele bir havalimanını beklemenin çok daha ötesindedir... Türkiye, Afganistan’da her kesimle görüşmelidir. Buna Taliban da dâhildir” dedi.

Bahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeli

 

Bahçeli, TürkGün gazetesinde yayımlanan röportajında, seçimlerin 2023 Haziranı’nda zamanında yapılacağını tekrarlayarak, “CHP, boşa kürek çekiyor. Sabretsinler, 2023 yılının haziran ayında sandıkta hesaplaşacağız. Cumhurun zaferine şahit olacaklar. Yüzleri varsa bundan ders ve ibret alırlar, yoksa aynı hamam aynı tas devam ederler, ama Kılıçdaroğlu’nu zor günler bekliyor. Cumhurbaşkanı adaylığına iyice ısındığı belli. Ama zillet ortakları İP ve HDP’yi hesaba katmasında yarar var. Çünkü adaylık düşü kuranlar kuyrukta bekliyor. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı.

‘Desteğimiz tabiidir’

Afganistan ile Türkiye’nin tarihi bağları olduğunu belirten Bahçeli, 1 Mart 1921’de imzalanan Türkiye-Afganistan İttifak Antlaşması’ndaki “Bu iki ülkenin kaderi ve saadeti birbirinindir. Eğer bir ülkeye düşman hamle ediyorsa, bu diğer ülkenin de aleyhine bir hücumdur” ifadelerine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu ülkenin istikrar ve iç barışına destek vermemiz tabiidir, olmalıdır. Mesele bir havalimanını beklemenin çok daha ötesindedir. Bu ülkede huzurun ve güvenliğin temini için Türkiye üzerine düşeni yapabilir. Netice itibarıyla orada işgalci olmayacağız. Bunu aklımızdan bile geçirmeyeceğiz. Türkiye, Afganistan’da her kesimle görüşmelidir. Buna Taliban da dâhildir. ABD’yle masaya oturan Taliban’ın, Türkiye’ye şaşı bakması eşyanın tabiatına aykırıdır... Askeri varlığımızın meşruiyet zemini ise, NATO anlaşması ve tezkere çerçevesinde 11 Eylül’e kadar geçerli. Bunu uzatmalıyız.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler