Geri Dön
SiyasetBakan Efkan Ala'dan saldırıyla ilgili son dakika açıklaması

Bakan Efkan Ala'dan saldırıyla ilgili son dakika açıklaması

Atatürk Havalimanı'nda ölenlerin sayısı 44'e yükseldi. Hayatını kaybeden kişinin Atatürk Havalimanı’nda önceki gün meydana gelen terör saldırısında ağır yaralanan Yasin Öcal (25) olduğu açıklandı. Hayatını kaybedenlerin sayısı sabah saatlerinde 42 olarak açıklanırken öğlen açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala ise ölenlerin sayısının 43'e yükseldiğini söylemişti. Ardından bir acı haber daha geldi ve ölü sayısı 44'e yükseldi. Bakan Ala, başta İstanbul saldırısı olmak üzere terör olayları hakkında Meclis Genel Kurulu'na bilgi verdi.Bakan Ala, "Saldırı ile ilgili şu anda 9'u Türk 13 kişi gözaltında, üç canlı bombadan bir tanesinin kimliği ve uyruğu belli oldu, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 43, bu kişilerin 19'u yabancı uyruklu ve hastanede tedavi gören kişi sayısı 94'tür" dedi;

Bakan Efkan Ala'dan saldırıyla ilgili son dakika açıklaması

Ala'nın konuşmasında öne çıkan başlıklar

Elimizdeki bütün bulgula DAEŞ olduğu yönünde. Soruşturma sonuçlandırıldığında gerekli bilgiler verilecektir. Terör saldırıları ile her ülke yüz yüze gelebilmektedir. ABD'de Paris'te Brüksel'de de örneklerini gördük. Küresel teröre karşı en fazla mücadele eden ülke Türkiye. Dün bütün ülkelerden içişleri bakanları ve yetkililer üst düzeyde acımızı paylaştılar.

HAYATINI KAYBEDENLER 43 OLDU

"Canlı bomba intihar eylemini gerçekleştiren 3 kişiden 1’isinin kimliği ve uyruğu belirlendi. Ölü sayısı 43, buna intihar bombacısı 3 kişi dahil değildir. 43 kişiden 19’u yabancıdır"

13 GÖZALTI

"Şu ana kadar 9'u Türk olmak üzere 4'ü yabancı toplam 13 kişi gözaltına alındı, canlı bomba eylemini gerçekleştiren 3 kişiden birisinin kimliği ve uyruğu belirlendi. Ölü sayısı 43, buna 3 intihar bombacısı dahil değildir. Şu anda hastanede yatan 94 kişi. Bu ölen 43 kişiden 19'u yabancıdır."

ÖZBEKİSTAN'LI ÇIKTILAR

İstanbul Atatürk Havalimanı saldırganlarının uyurukları tespit edildi. Teröristlerden birinin Özbek vatandaşı olduğu, birinin Dağıstan uyruklu Rus vatandaşı, birinin de Kırgız vatandaşı olduğu belirlendi. Dağıstan uyruklu Rus vatandaşı olan teröristin Fatih’te kiraladıkları evde pasaportunu bıraktığı ve bu pasaport ile yaklaşık 1 ay önce Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Anadolu Otoyolu'nda zincirleme kaza! 15 araç birbirine girdiAnadolu Otoyolu'nun Sapanca geçişinde yaklaşık 15 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası nedeniyle Ankara yönünde ulaşım sağlanamıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler