Geri Dön

Bakan Kavaf’ın maaşını eşcinseller de ödüyor

Eşcinsel örgütleri temsilcilerinden oluşan altı kişilik heyet, CHP’li Sevigen’i TBMM’de ziyaret etti. Sevigen, “Eşcinseller oy veriyor, vergi veriyor. Sayın Bakan’ın maaşı bu insanların vergileriyle ödeniyor” dedi

Bakan Kavaf’ın maaşını eşcinseller de ödüyor

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın “Eşcinsellik hastalıktır” sözüne tepki gösteren eşcinsel örgütleri, konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’i ziyaret etti. Vakit gazetesi yazarı Serdar Arseven’in “Eşcinsel kuvvet komutanı olur mu” sorusunu “Niye olmasın” diye yanıtlayan Sevigen, Milliyet’e “Özel olarak ‘Vakit gazetesi genel yayın yönetmeni de olsun’ da diyebilirdim, bilseydim onu da söylerdim” dedi.
Eşcinsel örgütleri temsilcilerinden oluşan alıt kişilik heyet, Sevigen’i TBMM’de ziyaret etti. Bir anne olan Kavaf’ın eşcinsellerin de ailesi olduğunu düşünmeden konuştuğunu belirten Sevigen, “Biz Sayın Bakan’ın ne olduğunu araştırıyor muyuz, ne olduğuna bakıyor muyuz? Sülalesine, ailesine bakıyor muyuz? İnsanlar kendi tercihlerinden dolayı sokakta taciz, teşhir edilmeyi, hatta öldürülmeyi hak ediyorlar mı? Oy veriyor, vergi veriyor. Sayın Bakan’ın maaşı bu insanların verdiği vergilerle ödeniyor” diye konuştu. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Yaradılanı severim yaradandan ötürü” sözünü sık kullandığını anımsatan Sevigen, “Hükümet adına ne büyük çelişki” dedi.

‘Her ailenin bakanı olsun’
Pembe Hayat Derneği Başkanı Buse Kılıçkaya, “Nefret cinayetlerinin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde bu tür açıklamalar her gün yeni ölümler meydana getirecektir. Bakan’ın tek bir aile bakanı değil, ülkedeki farklı aile modellerinin bakanı olmasını istiyoruz” diye konuştu.
KAOS-GL’den Özge Gökpınar, son iki yılda 45 lezbiyen, gey ve transeksüelin öldürüldüğünü belirterek, “36-37 bıçak darbesiyle öldürüldüler. Bunun ne kadar büyük bir nefret örneği olduğunun farkında mısınız?” diye sordu.

Ordu da ‘hastalık’ görüyor
Kavaf’ın açıklaması sonrasında “Eşcinsellik sapıklıktır” manşetini kullanan Vakit gazetesinden görüşmeyi izleyen Arseven, “Askeri okullara giriş sınavlarında eşcinseller kabul edilmiyor. Genelkurmay da bunu bir hastalık olarak kabul ediyor, sizin görüşünüz nedir?” diye sordu.
Sevigen, “İster Genelkurmay Başkanı söylesin, isterse bakan söylesin. Bunun bir hastalık olmadığını üstüne basa basa anlatmaya çalıştım. Uzmanlar, bilim adamları söylüyor bunu. Genelkurmay Başkanı askerlik yapıyor, kendi branşını bilemiyorum” diye yanıt verdi. Sevigen, Arseven’in “Bir eşcinsel kuvvet komutanı olabilir mi sizce?” sorusunu, “Bu bir hastalık değil, yani niye olmasın?” diye yanıtladı.

Almanya'da Çin'in Uygurlara yönelik politikalarına protesto!Almanya'nın başkenti Berlin'de, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygurlara yönelik politikaları protesto edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber