Geri Dön

Başbakanlık’ta ‘süreç’ zirvesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Başbakanlık’ta sürpriz çözüm süreci zirvesi yaptı. Başbakanlık kaynakları toplantıyı çözüm süreci değerlendirme toplantısı olarak duyurdu.

Toplantıda Soma’daki ve Suriye sınırındaki son gelişmelerin de ele alındığı öğrenildi.
Zirveye; Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Hüseyin Çelik, Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ve Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber katıldı.
Zirvede; İmralı’da Abdullah Öcalan’la görüştükten sonra önceki gün Kandil’e giden HDP heyetinin temasları, Öcalan’ın ısrarla gündeme getirdiği talepler ve gelinen noktada atılacak adımlar masaya yatırıldı. HDP’lilerin talep ettiği, bakanlarla geniş kapsamlı toplantı talebinin de zirvede masaya yatırıldığı belirtiliyor.
HDP’liler, Öcalan ve Kandil’le yaptıkları temaslardan sonra Başbakan Yardımcısı Atalay, Adalet Bakanı Bozdağ ve İçişleri Bakanı Ala’nın katılacağı geniş kapsamlı bir toplantı yapılmasını talep etmişlerdi.

Protezini yeniletmek için gittiği yerde tanıştığı sporda milli takıma seçildiKayseri’de protezini yeniletmek için gittiği iş yerinde tanıştığı engelli sporcunun daveti ile ampute futbol oynamaya başlayan Harun Mut, milli takıma seçildi. Bununla da yetinmeyen başarılı sporcu, 8 kişinin katılımı ile 2018 yılında ilk kez yapılan kayak kampını bitirerek Türkiye’de tek ayak kayak yapan ilk sporcu oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber