Geri Dön
SiyasetBayram mesajında ‘aşı olun’ çağrısı

Bayram mesajında ‘aşı olun’ çağrısı

Liderlerin Kurban Bayramı mesajlarında salgınla mücadele ve aşılamanın önemine vurgu yapıldı.

Bayram mesajında ‘aşı olun’ çağrısı

 

Devletin zirvesinden ve siyasi partilerden gelen bayram mesajları özetle şöyle.

‘Aşılama kritik öneme sahip’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Geçen yıl Kurban Bayramı’nı koronavirüs salgınının gölgesinde, buruk bir şekilde yaşamıştık. Bu yıl salgını önemli ölçüde kontrol altına almış, normalleşme adımlarını atmış bir ülke olarak bayrama biraz daha iyi şartlarda kavuştuk. Salgına karşı en büyük savunma silahlarımız temizlik, maske, mesafe diye ifade ettiğimiz tedbirler ile aşılamadır. Aşılamada, dünya ortalamasına göre hamdolsun gayet iyi bir seviyedeyiz. Aşı tedariki konusunda da herhangi bir sıkıntımız bulunmuyor. Yerli aşıyı yıl sonuna kadar kullanıma hazır hale getirmeyi umuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı, artık 18 yaş üzerindeki herkesin istifadesine sunduğumuz aşı hizmetinden yararlanmaya davet ediyorum. Tedbirleri elden bırakmayarak, aşılarımızı olarak, bu sinsi tehdide karşı kendimizi korumaya almamız şarttır. Aşılama yoluyla vaka, hasta ve vefat sayılarında sağlayacağımız ilerleme hem bireylerin sağlığı hem milletin morali hem ülkenin hedefleri bakımından kritik öneme sahiptir.

‘Senden benden demeden’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Dünya salgın hastalık ile mücadele ederken; sağlık emekçilerimiz kendi canlarını hiçe sayarak halk sağlığı için günün 24 saati çaba harcarken, milletimiz bir yandan da derin ekonomik ve siyasal buhran karşısında ayakta kalmaya çalışıyor. Bu bayram gününde, zor bir dönemden geçen milletimizin, geleceğe umutla bakması en büyük arzumdur. Sorunları, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde, birlik, beraberlikle  aşabiliriz. Yeter ki; Sevgili Peygamberimizin de öğütlediği biçimde, emanet, ehil ellerde olsun... Bayramlar bize, insanlar arasında hiçbir ayrım yapılmaması gerektiğini, yoksullukla hiçbir bahanenin arkasına sığınılmadan mücadele edilmesi gerektiğini, adaletli ve hoşgörülü olmayı hatırlatır. İşte bu anlayışı, güzel ülkemiz için bir yönetim biçimi haline getirmek zorundayız. Senden benden demeden, kimsenin inancını, yaşam biçimini sorgulamayan, 83 milyonu kucaklayan bir yönetime ihtiyacımız var.

‘Kavganın sonu yok’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Anlaşılmaktan ziyade anlamaya, dayatmadan ziyade diyaloğa, kutuplaşmaktan ziyade kucaklaşmaya, ihtilaftan ziyade irade ve istikbal mutabakatına doğru kalıcı bir geçiş yapmamız mümkündür. Kurban Bayramı’nın ahlâki ve manevi zenginliğiyle yepyeni bir uzlaşma sürecinin yollarını açabilir, karşılıklı saygı ve seviye dayalı güçlü bir dönemin inşasını el birliğiyle başarabiliriz... Kavganın sonu yoktur. Kargaşa çıkarmanın sonucu yoktur. Bu ülke hepimizin müşterek hazinesidir. Türkiye, 84 milyon Türk vatandaşının has bahçesidir. Ayrılmamızı, bölünmemizi, birbirimize düşmemizi projelendiren tüm odaklara verilecek en etkili cevap tek ses, tek nefes, tek bilek halinde duruş göstermektir. Çünkü biz Diyarbakır’da kesilen kurbanın duasını Edirne’de yapan, Hakkâri’de takdim edilen ikramı Ankara’da alan, İstanbul’da uzatılan eli Şırnak’ta tutan, bir milletin evlatlarıyız.

‘Son badire olsun’

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: Tüm dünya insanlığını çaresizliklerin esareti altına alan Kovid-19 pandemisi ile mücadelede sona doğru yaklaştığımız şu günlerde umut ediyor ve diliyorum ki bu badire yaşadıklarımızın da sonu olsun.

‘En içten duygularla’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Bayram sevincini yaşadığımız bugünlerde karada, denizde ve havada; yurt içinde ve sınır ötesinde, zorlu hava ve arazi şartlarında görevlerini büyük bir kahramanlık ve fedakârlıkla yürüten kahraman silah ve mesai arkadaşlarımın her birinin bayramlarını en içten duygularla kutluyorum.

‘Yeni hedeflere hep birlikte’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Geride bırakmakta olduğumuz zorluklardan yeni hedeflere, rekorlara, sanatla dopdolu yeni buluşmalara uzanan bir döneme birlikte ilerleme temennisiyle sanatçılarımızdan işletmecilerimize, yöneticilerimizden çalışanlarımıza bütün paydaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Mi 11 Lite Telefon İncelemesiAkıllı telefon artık bir lüks olmaktan çıktı, adeta gereklilik haline geldi. Hal böyle olunca her bütçeye seslenen telefonlar da piyasaya çıkmaya devam ediyor. Uygun fiyatı ve yüksek performansı ile Türkiye’de de dikkat çekmesi beklenen Xiaomi Mi 11 Lite modelini Milliyet Teknoloji olarak inceledik. Öne çıkanları, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla kendini diğer modellerden ayıran Xiaomi Mi 11 Lite’ı almalı mısınız, almamalı mısınız?
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler