Geri Dön
Siyaset‘Bizimki Teknofest kuşağı’

‘Bizimki Teknofest kuşağı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki Teknofest kuşağı” dedi.

‘Bizimki Teknofest kuşağı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Adana ziyareti sonrasında Yeni Adana Müzesi’nde 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle gerçekleştirdiği “Gençlerle Buluşma Programı”nın görüntüleri paylaşıldı.

Erdoğan, dünyada belki de ilk beşin içinde yer alacak bir müzenin bahçesinde gençlerle güzel bir atmosferde bir araya gelinmesinin çok farklı bir duygu verdiğini söyledi. Erdoğan, “Müzenin ilk iki ünitesi bitti. Üçüncü ünitesini de inşallah süratle bitireceğiz ve üçüncü ünite bittikten sonra bu müzemiz dünyada farklı bir yere oturacak. Burası ziyaretçi akınına uğrayacak. İçeride kısa bir gezi yaptık. Bir zamanlar Orhan Kemal’in çalışarak burada romanlarını kaleme aldığı bir müze” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bazılarının, bizim gençlerimizle sık ve samimi muhabbet içinde olmamızdan rahatsızlık duyduklarını anlıyorum. Halbuki ben lise yıllarımdan bu yana tam 40 yıldır kesintisiz bir şekilde bu yolda gençlerle yürüdüm, gençlerle netice aldım. İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olurken de gençlerleydim, siyasi yasaklıyken partimi kurup iktidara gelirken de gençlerleydim. Başbakanlık görevini üstlendiğimde de çalışma ve siyaset arkadaşlarımın çoğu gençlerden oluşuyordu. Eğer bir gün Külliye’ye yolunuz düşerse oradaki çalışma ekibimizin çoğunun da gençlerden oluştuğunu göreceksiniz.”

Erdoğan, evde şimdilik sekiz torununun olduğunu, bunlarla hayatı sürdürdüğünü, aile dostları vesilesiyle çoğunlukla yine gençlerle beraber olduğunu aktardı.

Gençlerin enerjisi, hayat sevinci, umudu ve vizyonunun kendilerine daha çok çalışma, eser ve hizmet üretme aşkı, şevki verdiğine dikkati çeken Erdoğan, “Bunun için gençlerle aramıza girmeye kalkanlara diyoruz ki ‘Siz kendi işinize bakın’. Hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki hangi kuşaktan? Bizimki Teknofest kuşağı” dedi.

‘Bütün derdim ülkem’

Paris İklim Anlaşması’nı da onayladıklarını hatırlatan Erdoğan, “Eğer bu adımı biz değil, bir başkası veya bir başka yönetim atmış olsaydı emin olun ülkemizde ve dünyada onu yere göğe sığdıramazlardı. Ama biz söz  konusu olduğumuz için aynı kesimler adeta sağır ve kör kesildiler. Hamdolsun, her konuda olduğu gibi  yeşil kalkınma devriminde de en büyük desteği gençlerimizden alıyoruz” diye konuştu.

Çanakkale’den geldiğini belirten bir gencin dizi, film izleme fırsatı bulup bulmadığına ilişkin sorusuna yanıt veren Erdoğan, “Doğrusunu konuşayım dizi film izleme imkanım hiç yok. Bütün derdim ülkeme yatırımlar, hizmetler. Çünkü eve girişim, yakın mesai arkadaşlarım bilir, gece 12’lere kadar çalışırım. Bazen bu 01.00’i de bulur ve ertesi gün mesaimi de ona göre başlatırım” ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kopan çatının altında kalmaktan koşarak kurtuldularBaşakşehir’de lodos nedeniyle bir binanın çatısı hemen yan tarafında bulunan saniye sitesine uçtu. Sanayi sitesinde bulunan 4 kişi çatının altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaşanan dehşet dolu anlar saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.