Geri Dön
Siyaset‘Bu iftirayı reddediyorum’

‘Bu iftirayı reddediyorum’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’de düzenlenen “Savaş Suçları Fotoğraf Sergisi”ni açtı, “İkinci Karabağ Savaşı ve Ermenistan’ın Savaş Suçları” paneline katıldı.

‘Bu iftirayı reddediyorum’

Şentop, ABD Başkanı Joe Biden’ın, 1915 olaylarına ilişkin “soykırım” ifadesini kullanmasını şöyle eleştirdi: “Esasen bilimsel delillerle ve gerçeklerle kimin soykırımcı olduğunu müfterilerin yüzüne karşı haykırma zamanı çoktan gelmiştir. Kadim bir tarihe sahip olan milletimiz, tarih boyunca büyük ve güçlü bir millet olmanın bedelini, haksız ve hadsiz saldırılara maruz kalarak ödemiştir... ABD’nin 2021’de bu konuya ilişkin aldığı yeni siyasi tutum, değişikliğin yalnızca yeni yönetimde ve bu yönetimin tavrında olduğunu ortaya koymaktadır. 2021’de değişen tek şey siyasi karardır.”

Biden’ın açıklamasının bölge ve dünya barışına, Ermenistan’a bir faydası olmayacağını vurgulayan Şentop, “Sadece Türkiye-ABD ilişkileri bu açıklamadan büyük yara alacak, büyük zarar görecektir. TBMM başkanı olarak devletimize, milletimize, tarihimize yapılan bu büyük iftirayı reddettiğimi tekrar ifade ediyorum. Hele hele tarihi hatta bugünü ayrımcılık, ırkçılık, soykırım, ülke dışında insanlığa karşı suçlarla sabıkalı olan ülkelerin yetkililerinin Türkiye hakkında konuşurken çok daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatmak isterim” dedi.

Yolun karşısına geçmek isteyen yayaya otomobil böyle çarptıAydın'ın Söke İlçesinde, karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya Aydın Gövenez'e (43) hafif ticari araç çarptı. Kazada Gövenez kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler