Geri Dön

‘Bu raporlar tek taraflı yazılıyor’

Antalya’da altıncısı düzenlenen Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu’ndaki “Türkiye’de Darbe Girişimi ve Sonrası” konulu panelde konuşan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası’nın Dış İlişkiler Komisyonu’nun Türkiye ile ilgili yayımladığı raporda “Darbenin Gülenciler tarafından gerçekleştirildiğine dair bilgi yok” yönündeki tespitine tepki göstererek, “Bu tip raporlarda ya bizim görüşlerimiz hiç alınmıyor ya da alındıktan sonra bir kenara bırakılıp tek taraflı yazılıyor” dedi.

Çelik, pek çok darbecinin zaten ifadelerinde darbeyi Gülen adına gerçekleştirdiklerini açıkça söylediklerinin altını çizdi.

İşte Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in canlı yayında depreme yakalandığı anlar...Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington yakınlarında 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. O anlarda Başbakan Jacinda Ardern, canlı yayınla bir televizyon programındaydı. Sarsıntı başlayınca sakinliğini koruyan başbakan, çevresini kontrol etti. Deprem bittikten sonra da yayına devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber