Geri Dön
SiyasetÇavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile corona virüsü görüştü

Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile corona virüsü görüştü

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Görüşmede COVID-19 salgını bağlamında alınan tedbirler, NATO’nun bu konuda sağlayabileceği katkılar ele alınmıştır" denildi.

Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile corona virüsü görüştü

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu ve Stoltenberg telefonda görüştü.

Dışişleri Bakanlığı, görüşmeye ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Sayın Bakanımızın NATO GS Stoltenberg ile yaptığı görüşmede, COVID-19 salgını bağlamında alınan tedbirler, NATO’nun bu konuda sağlayabileceği katkılar ve 2-3 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı konuları ele alınmıştır."

Bakan Çavuşoğlu, dün Dışişleri Bakanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 Nisan'da düzenlenmesi planlanan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle video konferans yoluyla yapılacağını belirterek toplantı öncesinde Stoltenberg ile telefonda görüşeceklerini söylemişti.

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler