Geri Dön
SiyasetÇavuşoğlu ve Zarif Dolmabahçe’de buluştu

Çavuşoğlu ve Zarif Dolmabahçe’de buluştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif İstanbul’du bir araya geldi.

Çavuşoğlu ve Zarif Dolmabahçe’de buluştu

Dolmabahçe Çalışma Ofisi’ndeki görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişi yapıldı. Toplantıya, MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı. Dışişleri Bakanlığı’ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Zarif’in Türkiye ziyareti kapsamında ikili ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmasının öngörüldüğü bildirilmişti. Kaynaklar, iki mevkidaşın Suriye, terörle mücadele ve Afganistan hakkında görüştüğünü aktardı. Çavuşoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “İran Dışişleri Bakanı Zarif ile başta PKK/YPG olmak üzere terörün tümüyle mücadelede güçlü iş birliği, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması konularında mutabakatımızı yineledik. Ekonomik iş birliğimizi geliştirecek adımları değerlendirdik. Nevruz Bayramımız kutlu olsun” ifadesini kullandı.

Stoltenberg’le telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı avuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg dün bir telefon görüşmesi yaptı. Diplomatik kaynaklar, görüşmede, 23-24 Mart’ta Brüksel’deki NATO karargahında düzenlenecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde, Çavuşoğlu ve Stoltenberg’in Libya dahil gündemdeki konular üzerinde görüş alışverişinde bulunduğunu kaydetti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da 90 firariye yönelik şafak operasyonuAdana'da çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ancak teslim olmayan, kesilen para cezalarını yatırmayan 90 firarinin yakalanması için şafak operasyonu düzenlendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler