Geri Dön

Çelik: Bahçeli evlat acısını bilemez

Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına katılan AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, MHP Başkanı Devlet Bahçeli için ilginç sözler dile getirdi.

Çelik: Bahçeli evlat acısını bilemez

Devlet Bahçeli'nin Bursa mitinginde 'Vur de vuralım öl de ölelim' sloganlarına karşı, "Onun da zamanı gelecek" sözlerini değerlendiren Hüseyin Çelik, "Bursa'da bu konuşmayı yaptığı esnada ben de evyah dedim. Bir gün önce kendi teşkilatına gönderdiği genelgede provokasyonlara kapılınmaması gerektiğini belirtiyordu. Sayın Bahçeli ve adamları bize ağız dolusu küfürler ediyor. Biz iktidar olmanın sorumluğu ve nezaketle onlara aynı şekilde cevap vermiyoruz. Sayın Bahçeli'nin sözü ile Kandil'in 'Hem savaşa hem barışa hazırız sözü arasında bir fark yoktur aslında. 12 Eylül döneminde yaşananların yeniden yaşanacağına inanmıyorum. 12 Eylül'den önce gençlere vur de vurdular, öl de öldüler. Ülkücüler o dönemde evlatsızlar evlat acısını bilemez derlerdi. Sayın Bahçeli evladı olmayan bir insandır. Evladı olmayan bir insanın evlat acısını bilmesi kolay değildir. Bahçeli'nin sorumlu siyaset adamı tavrını sürdürmesi gerekiyor. Başkasının çocuklarının kanı üzerinden siyaset yaparsanız bu ülkeye yazık edersiniz"

Barış süreci ve İsrail'in özrününün arka arkaya gelmesini muhalefet lideri olsaydınız nasıl değerlendirirdiniz sorusunu, "Bu ülkemiz adına alınmış iyi bir sonuçtur. Diplomaside ebedi dostluk ya da ebedi düşmanlık diye bir şey yoktur. Eğer Türkiye'nin dostuluğu da gazabı da önemsenmeseydi İsrail bizden özür dilemezdi. " diye konuştu.

Ortadoğu'da yeni çoğrafya senaryolarıyla ilgili olarak Çelik, "Biz çok saf görünüyor muyuz. Biz mehmetçiğin kanı üzerinden böyle bir pazarlık yapmayız. Bu aşağılığın da aşağılı bir durumdur"

"ABD'nin her dediğini yapan bir ülke değiliz. ABD'ye yeri geldiğinde hayır diyebilen bir ülkeyiz" diyen Hüseyin Çelik, İran konusunda ise "ABD'nin İran'a saldırmasını istemeyiz, İran bizim komşumuzdur" şeklinde konuştu.

Aysever'in İlker Başbuğ'un müebbet hapis cezasıyla yargılanması ve Öcalan'ın siyaset yapar hale gelmesini nasıl karşılaşıyorsunuz vatandaş olarak sorusuna Çelik, "Bu soru biraz tahrik edici ajite edici. Öcalan ile Başbuğ'u mukayese etmek doğru değil. Öcalan bir mahkumdur hüküm giymiştir. İlker Başbuğ bir sanıktır. Henüz hüküm giymemiştir. Başbuğ mesajlarını fazlasıyla açıklıyor. Sanık olduğu için masumiyet karinesinden hareketle mahkum edemezsiniz. Bir vatandaş olarak bu suçu işlemiş kabul etmiyorum, buna mahkemeler karar verecek. Hukuk üstünlerin hukuku şeklinde değil hukukun üstünlüğü şeklinde tecelli etmek zorundadır. Genelkumay Başkanı ile Öcalan'ı mukayese etmek tahrik öğesidir. Herkes yargılanabilmeli"

Enkaz altındaki Buse kurtarıldı!Bakan Pakdemirli'nin 283 sokaktaki enkaz altından konuştuğu Buse Hasdemir 9,5 saat sonra kurtarıldı. Enkaz altından yaklaşık 9,5 saat sonra çıkarılan Buse Hasyılmaz, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber