Geri Dön
SiyasetÇelik: Milli güvenliği zaafa uğratmaya bahane

Çelik: Milli güvenliği zaafa uğratmaya bahane

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, tezkereye “hayır” oyu veren CHP’ye tepki gösterdi.

Çelik: Milli güvenliği zaafa uğratmaya bahane

Çelik, birilerinin Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsız olduğunu, bunu açıkça söyleyemeyenlerin ise terörle mücadele kararlılığının süresini tartışma konusu yaptıklarını ifade etti. Tezkerelere karşı çıkanların gerekçelerini dinlediklerini vurgulayan Çelik, “Bu mantıksız gerekçeleri üretenlerin hiçbir şekilde Türkiye’nin milli güvenliği konusunda hassasiyeti yok. Bu mantıksız gerekçelerle tezkerelere karşı çıkmaktan bahsetmek ve ‘hayır’ oyu vermek, milli güvenliğimizi zaafa uğratmaya bahane üretmektir. Bu yaklaşım, sınırlarımızdaki terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır. Türkiye’nin terörle mücadelesinde ortaya konulan irade beyanının, ‘süresini’ tartışma konusu yapmak başlı başına bir savrulmadır” değerlendirmesinde bulundu.

VİP 1 fuhuş operasyonundaki 10 kişi tutuklandıBursa ve İstanbul'da kadınları fuhşa zorlayan çeteye yönelik düzenlenen VİP 1 Operasyonu'nda gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi. Öte yandan 2 saat için 200 dolar fiyat belirleyen şüphelilerin, fuhuş için lüks oteller tercih ettikleri ortaya çıktı. 12 şüpheliden 10'u tutuklandı, 2 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.