Geri Dön

CHP’den Mardin çıkarması

CHP’li altı milletvekilinden oluşan heyet, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, bir süredir elektrik kesintilerinin yaşandığı Mardin’de incelemelerde bulundu.

CHP’den Mardin çıkarması

İlk olarak Kızıltepe’de çiftçilerle bir araya gelen heyet ardından muhtarlarla buluştu. Esnafı da ziyaret eden CHP heyeti, Mardin Valisi Mustafa Yaman ile görüştü. Kılıçdaroğlu’nun enerji politikalarından sorumlu başdanışmanı Ahmet Akın, incelemelerine ilişkin olarak şunları söyledi: “Vatandaşlarla konuştuk, dertlerini dinledik. Kızıltepe ilçesinin neredeyse tamamı mağdur olmuş. Vatandaşların yaklaşık 400 milyon lira elektrik borcu görünüyor. Gerçekten burada çiftçi bitmiş, perişan olmuş. Hükümet sözde kaçak elektrik kullanımı engellemek için elektrik kesintileri yapıldığını savunuyor ama kaçak kullanmayan, faturasını ödeyenlerin de elektriği kesilmiş. Kaçak elektrik kullanılmasın diye yapılan uygulamalarda diğer insanları da mağdur eden hatalar yapıldığını tespit ettik. Mahallelerdeki bazı trafolar dahi sökülmüş. En son İsrail Filistin’deki trafoları sökmüştü, Türkiye jenaratör yollamıştı. TÜreticiler ürünlerini sulayamıyor. Eğer 10 gün daha sulayamazlarsa tarladaki ürünleri yok olacak.”

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da Mardin’de yaşanan elektrik kesintileri için Meclis araştırması açılmasını talep etti.

İnşaatta birlikte çalıştığı ağabeyi ile kardeşini öldürdüDENİZLİ'nin Merkezefendi ilçesinde inşaat ustası Doğan A. (37), birlikte çalıştıkları ağabeyi ve kardeşini tabancayla vurarak öldürdü. Kaçan Doğan A., yakalanarak gözaltına alındı. 2 oğlunu kaybeden, bir oğlu da gözaltına alınan baba Kasım A., "Böyle bir şey olamaz. Mümkün değil. Yüreğim yanıyor" diyerek feryat etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber