Geri Dön

‘CHP’nin 1 oy fazla alması için her şeyi yaparım’

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cuma namazını Yalova Merkez Camii’nde kılan Muharrem İnce, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘CHP’nin 1 oy fazla alması için her şeyi yaparım’

Yerel seçimlerde ne yapacağı sorulan İnce, “Ben partiliyim. Partimin bir oy fazla alması için elimden gelen her şeyi yaparım. Nasıl ki cumhurbaşkanlığı seçiminde 68 vilayete gidip 107 miting yaptıysam önümüzdeki yerel seçimlerde partimizin 1 oy fazla alması için elimden ne geliyorsa onu yaparım” dedi.

‘Görüşüm ön seçim’

Yerel seçimlerde Yalova’da belediye başkanlığı için kimin aday olmasını istediği sorulan İnce “Yalova’nın milletvekili, il başkanı, yöneticileri var ama benim görüşüm ön seçim yapılması ve anket yapılmasıdır. Takdir partili yöneticilerindir ama ben ön seçimle anketin karışımını savunuyorum” diye konuştu. Camiye beraber geldiği yeğeni Ömer Faruk Bildik’i basın mensuplarına tanıtan İnce, “Bu delikanlı benim yeğenim. Aramızda 2 ortak özellik var. Birisi, kan bağımız var. Bir de, ikimiz de ikinci olduk Türkiye’de. Ben seçimde ikinci oldum, o da üniversite sınavında Türkiye ikincisi oldu. Ortak yönümüz bu” dedi.

Sarıgül’e yanıt yok

Mustafa Sarıgül’ün kendisine yönelik yaptığı eleştiriler sorulan İnce, “Ben o açıklamanın ne için yapıldığını bildiğim için cevap vermeye gerek duymuyorum” ifadelerini kullandı.

Gerga Antik Kenti'nde ilk kazma vurulduAydın'ın Çine ilçesindeki 2 bin 600 yıllık tarihi Gerga Antik Kenti'nde protokolünde katılımı ile kazı çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Kariada ve Gizemli Köy olarak da bilinen bölgede tapınak, çeşmeler, yıkılmış kayadan yapılmış heykeller ve içinde bulunan yaşam merkezinin gün yüzüne çıkarılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber