Geri Dön
SiyasetCHP ‘sokağı’ Meclis gündemine taşıyacak

CHP ‘sokağı’ Meclis gündemine taşıyacak

CHP 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılında izleyeceği stratejiyi belirledi. Sokaktaki vatandaşın sorunlarını Meclis’e taşıyacak olan CHP, başta eğitim, ekonomi, sağlık olmak üzere kitlesel sorunları, emeklilikte yaşa takılanlar, 3600 ek gösterge konusunu her fırsatta konuşup gündemde tutacak. Erken seçim çağrısını da sık sık yineleyecek.

CHP ‘sokağı’ Meclis  gündemine taşıyacak

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara CHP Parlamento Grubu’nun 27. Dönem 4. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında Bolu Abant’ta 1-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. CHP kampta yeni yasama yılının yol haritasını belirleyecek. Kampta ekonomi, dış politika konularında sunumlar yapılacak, milletvekillerinin talep ve önerileri dinlenecek. CHP yönetimi milletvekillerine, “Suni gündemleri gereksiz yere ön plana çıkarmayın” talimatını verecek, yeni yasama yılına ilişkin tavsiyelerde bulunacak.

Gündem geçim derdi

CHP’li yetkili halkın gündeminin “geçim derdi” olduğunu, gündem değiştirmek için suni gündemlerin ortaya atıldığını belirterek, “Gündem buralara kaysın istiyorlar. Biz gündemimizde memleketin neresinde bir sıkıntı, sorun varsa, bunlar olacak. Milletin sorunlarıyla ilgileneceğiz” ifadelerini kullandı.

“Biz erken seçim istemeye devam edeceğiz” diyen CHP’li yetkili, seçim barajı tartışmalarına ilişkin de, “Muhalefeti rehavete sokmak, en az 1 sene seçim yok havasına sokmak istiyorlar. Bir baskın seçim yapabilirler” değerlendirmesinde bulundu.

Dini tartışmalar

CHP’de milletvekillerine gönderilen Haftalık Bilgilendirme Raporu’nda ise, güncel tartışmalara ilişkin şu tavsiyelerde bulunuldu: “Kutlama mesajlarının dışında dini konulara girilmemeli. Röportaj ve televizyon programlarında konu ile ilgili gelen ısrarlı sorulara, laiklik vurgusu ile dini konuların siyasilerin değil konu ile ilgili çalışan ilahiyat kökenli akademisyenler ile din alimlerinin yanıt vermesi gerektiğine vurgu yapılmalı. Siyasilerin din konuşmasının dini siyasete alet etmek olduğu, camiye, kışlaya ve okullara siyaset sokulmamalı vurgusu yapılabilir.”

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İran'da valiye yemin töreninde tokatlı saldırıDoğu Azerbaycan eyaletine atanan valinin yemin töreni sırasında yaşananları kameralar kaydetti. Eşine bir erkek tarafından Covid-19 aşısı uygulanan saldırganın öfkeden deliye döndüğü bildiriliyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler