Geri Dön

CHP’de mektup yazan vekillerle kriz aşıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kulislerde istifa edeceği iddia edilen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ile Meclis’teki makamında görüştü. Görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşmeye girerken Çelebi’nin elindeki dosya dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, milletvekillerine kahve ikram etti.

CHP’de mektup yazan vekillerle kriz aşıldı
MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

Görüşmenin ardından Milliyet’in sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Çelebi, “Daha önce partimizin iktidara gelebilmesi için söylediğimiz şeyler vardı mektupta, görüş ve önerilerimizi burada kendisiyle bizzat görüştük, ifade ettik o kadar” dedi. “İstifa edeceğiniz iddialarına ne diyorsunuz?” sorusuna Çelebi, “Yok, şu an öyle bir durum yok” yanıtını verdi. Öte yandan parti yönetimi milletvekillerini yakın takibe aldı. Üç milletvekiliyle bugün kahvaltıda buluşulacağı öğrenildi. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun, kendisine mektup yazarak rahatsızlıklarını dile getiren iki milletvekilinden biri olan Mehmet Ali Çelebi ile pazartesi günü de Parti Genel Merkezinde yüz yüze görüştüğü ifade edildi. Çelebi’nin, Milli Savunma Komisyonu’nda 28 Ocak Perşembe günü görüşülecek Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde, CHP adına açılış konuşmasını yapacağı öğrenildi.

Bu durum Çelebi’nin Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin “olumlu” geçtiği şeklinde yorumlanırken, CHP’li yöneticiler de mektuplaşma krizine ilişkin, “Geniş zamanlı ele alacağız ve çözeceğiz. İyi gelişmeler olacak” değerlendirmesini yaptı. CHP’li yöneticiler, “milletvekillerinin istifa edeceği” iddiasına ilişkin de, “İstifa etmeyecekler” yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu’nun sadece Çelebi ile değil, 20’ye yakın milletvekiliyle görüştüğü belirtildi.                               

 

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 1 Mart 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 130 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 891 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1215 oldu, 5 bin 947 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 578 bin 181'e yükseldi. Vaka sayısı 10 bin seviyelerine yaklaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber