Geri Dön

CHP'den Başbakan'a Gezi için suç duyurusu

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında “Gezi Parkı” nedeniyle suç duyurusunda bulunacak.

ANKA’ya konuşan CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında bugün ya da yarın suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Cumartesi günü Ankara Güvenpark’ta yaşanan olaylarda yaralandığını ve doktor raporu aldığını belirten Işık, “Gaz saldırısı yapıldı. Polislere ‘yapmayın’ dedik. Eylem yapmak istiyorlar. Demokratik haklarını kullanıyorlar dedik. Polis direkt beni hedef aldı. Yüzüme gaz geldi. İki sefer geldi. Nefesim kesildi. Hala yapmayın diyorum. Cop geçirdi. 10 tane cop yedim, polis cop attı. Milletvekili olduğumu biliyorlardı. Rapor aldım” dedi.

Sağ dizinde ekimozlar, ödem ve yumuşak doku ezilmesi, sırtında ve belinde kas ezilmesi olduğunu ifade eden Işık, suç duyurusunda doktor raporunu da delil olarak göstereceğini kaydetti.

Yaşanan olaylar nedeniyle Başbakan hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirten Işık, “Polisin kindar saldırısının arkasında büyük bir emir almalarını gösteriyor. Yürütmenin başı Başbakan, emri ondan aldılar” diye konuştu.

Koronavirüsten korunmak için oyduğu ağaç kovuğuna girdiSamsun'un Ayvacık ilçesinde yaşayan İlkay Gümüşsu (38) koronavirüsten korunmak için oyduğu incir ağacı kovuğuna girdi. Gümüşsu'nun sosyal medyadan paylaştığı o anlar ilgi gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber