Geri Dön

CHP'den Kamer Genç açıklaması

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Kamer Genç’in Emine Erdoğan’a sözlü müdahalesine ilişkin, "Yaşanan tablo şık değildir, ama Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlettir. TBMM’nin ortasında en ağır küfrü edenler nasıl değerlendirildi? Kamer Genç küfür etmedi, sözlü bir tepkide bulunuyor" dedi.

CHP'den Kamer Genç açıklaması

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Japon Milli Günü resepsiyonunda Kamer Genç’in Emine Erdoğan’a sözlü müdahalesinin şık olmadığını belirtti ve ekledi…"Ama". Koç, "Yaşanan tablo şık değildir, ama Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlettir. Padişahlıkla yönetilmez. Bugün yaratılmak istenen padişahlık havası tüm resmi gezilerde devreye sokulmaya çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyeti hanedanlık değildir, diktatörlük değildir. Tek kişinin, tek ailenin resmi temsili üstlendiği bir krallık değildir" diye konuştu.

Koç, Kamer Genç’le ilgili bir disiplin süreci işletilip işletilmeyeceğine ilişkin, "CHP, Zeyid Aslan’a AKP ne yaptıysa onu yapar. TBMM’nin ortasında en ağır küfrü edenler nasıl değerlendirildi? Kamer Genç küfür etmedi, sözlü bir tepkide bulunuyor" dedi.

KAMER GENÇ, ERDOĞAN'A BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber