Geri Dön

CHP’den meslek örgütleri çalışmasına tepki: Yanlışı gösterenin sesini kısıyorsunuz

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Türkiye’nin bu gündeminde meslek odalarının seçim sistemini değiştirmek hangi derdimize çare olacak? Pandemiyi mi bitirecek, işsizliğe mi çare olacak, doların ateşini mi durduracak?” diye sordu.

CHP’den meslek örgütleri çalışmasına tepki: Yanlışı gösterenin sesini kısıyorsunuz

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özkoç, Türkiye’nin ve dünyanın pandemi ile mücadele ettiğini, insanların canının derdinde olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Ancak AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın böyle bir tasası yok. O hâlâ kendisini eleştiren herkesin söylediğini tehdit olarak algılıyor. Meslek odalarının seçim sistemi ile ilgili emir veriyor. ‘Derhal bu seçim sistemi değiştirilsin’ diye. Neden? Çünkü kamu adına hizmet veren bu anayasal kurumlar iktidarın yanlışlarını ortaya koyuyor. Ancak kendisine yapılan eleştiriyi Erdoğan ve partisi bir tehdit olarak görüyor. Hiçbir eleştiriye tahammülleri yok. İçine sızamadıkları hiçbir yapıyı kabul etmiyorlar. Barolar, tabipler birliği ve meslek odalarında da darbeci ve tasfiyeci zihniyet işe yaramayacaktır. Türkiye’nin bu gündeminde meslek odalarının seçim sistemini değiştirmek bizim hangi derdimize çare olacaktır? Size yanlışınızı gösteren herkesin her kurumun sesini kesmek sizin öncelikli işiniz. Daha önce başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız.”

Çapa'da dehşet! Dövülen sağlık çalışanı ameliyata alındıGelen son dakika haberine göre; Fatih'te bulunan İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maskesini doğru şekilde takması gerektiğini söyleyen sağlık çalışanını darp etti. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber