Geri Dön

CHP'den nostaljik şarkı

CHP, halk oylamasının kampanya müziği olarak Emel Sayın'ın seslendirdiği "Mavi Boncuk" şarkısını yeniden uyarladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun tercihi sonucu seçilen şarkının sözlerinde, "Düşmez şaşmaz bir Allah, 'Hayır' olur inşallah." vurgusu öne çıkıyor.

CHP'den nostaljik şarkı

CHP'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı halk oylaması şarkısı tamamlanarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun birkaç seçenek arasından tercih ettiği şarkı, Emel Sayın ile tanınan "Mavi Boncuk" oldu.

Yeniden uyarlanan ve sözleri değiştirilen şarkıda, doğrudan anayasa değişikliğine dair herhangi bir mesaj verilmiyor.

CHP'nin bir ajansa hazırlattığı şarkıda "Düşmez şaşmaz bir Allah, 'Hayır' olur inşallah" vurgusu öne çıkıyor.

Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun kampanya müziği olarak "huzur veren" bir şarkı talebinde bulunduğunu ve buna uygun şarkılar düzenlendiğini aktardı.

Kılıçdaroğlu'nun birkaç seçenek içinden Mavi Boncuk şarkısını uygun bulduğunu belirten Aksünger, "Topluma huzur ve umut veren bir şarkı oldu. Eminim çok beğenilecek. Zaten gelen tepkiler de çok olumlu." diye konuştu.

"Hayır'la ülkemizin bütünlüğüne, birliğine nazar değmesin"

CHP'nin Tanıtım ve Halklar İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran da "Çok sayıda reklam şirketinden müzikler MYK'mıza sunuldu, Genel Başkanımız da dinledi. Son kararı da kendisi verdi. Şarkının sözlerine ise hepimizin katkısı oldu." ifadesini kullandı.

"Mavi Boncuk" şarkısının herkes tarafından bilindiğini vurgulayan Cankurtaran şunları kaydetti:

"Bu şarkıyla geçmişteki duygularımızı, özlemlerimizi, ortak gelecek duygumuzu harekete geçirmek istedik. Emel Sayın, Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Kemal Sunal ve Adile Naşit'in oynadığı Mavi Boncuk filminin yaşattığı duygular da unutulmaz tabii. Çocuklarımızın geleceği çok önemli. Bu bir parti seçimi değil, ülkemizin geleceğine karar vereceğiz. Geçmişi unutmadan geleceğe yürümeliyiz. Güzel ülkemiz büyüsün, gelişsin istiyoruz. Bu da 'hayır'la olacak. 'Hayır'la ülkemizin bütünlüğüne ve birliğine nazar değmesin.' diyoruz."

Mustafa Kemal Atatürk ve Birinci Meclis'in görüntüleriyle başlayan şarkının klibinde ise Anadolu'nun renkleri yer alıyor. Her şehrin öne çıkan tarihi ve kültürel yönü de klipte işleniyor.

İŞTE ŞARKININ SÖZLERİ

"Düşmez, şaşmaz bir Allah, "Hayır" olur inşallah, Bu kadarı da fazla,
Gel kurtul bir "Hayır"la, İnsan beşer, bir gün şaşar mutlaka, Haydi sen de gel şimdiden "Hayır"a
Düşmez, şaşmaz bir Allah "Hayır" olur inşallah Bu kadarı da fazla Gel kurtul bir "hayır"la Sonu belli olmayan yola girme Sahip çık yurduna, geleceğine "Bunca yetkiyi babama vermem" de Uyanalım bu kabustan el ele "Bunca yetkiyi babama vermem" de "Hayır" için hep birlikte Türkiye Düşmez şaşmaz bir Allah "Hayır" olur inşallah Bu kadarı da fazla Gel kurtul bir "hayır"la

Sevgilisiyle aynı evde kalan genci ayaklarından astılarEndonezya’da Mario Natriti (23) adlı genç, sevgilisi Desiana (20) ile aynı evde kalmaya başladı. Kızın ailesi bu durumu öğrenince genci bacaklarından ters bir şekilde yarım saat kadar asılı bıraktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber